AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / AUDI / Jaki silnik wybrać do Audi A6 C6?

Wróć do tematów

Jaki silnik wybrać do Audi A6 C6?
AUDI A6 Avant (4F5, C6)

  • AUDI | A6 Avant (4F5, C6)
    @Kamil Mar 18, 2021
    Członek

    Cześć!
    Szukam fajnego auta, które nie będzie drogie w eksploatacji. Myślę nad Audi A6 C6. Jaki silnik wybrać, decydując się na to auto? Ze względu na oszczędność zastanawiam się nad jednostką 2.0 TDI, ale nie mam z nią zbyt dobrych doświadczeń, jeśli chodzi o awarie. Pomożecie?

    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    18.03.21

    Najnowsza odpowiedź

    28.03.21

    Odpowiedzi

    3

    Wyświetlenia

    2510

  • @user_282749 Mar 18, 2021
    Członek
    2,7 lub 3,0
    Odpowiedz
  • AUDI
    @Szymon Mar 22, 2021
    Członek

    Silniki 2.7 i 3.0 TDI są drogie w obsłudze, ale za to dużo mocniejsze. Jednak części zamienne są do nich rzadkie, stąd też ich wysokie koszty. Jeżeli zależy Ci na Audi to ja bym celował w 2.0 TDI ze względu na oszczędne zużycie paliwa, ale tak jak mówisz, jest to silnik dość awaryjny. Może zamiast tego samochodu wziąłbyś raczej pod uwagę Volvo z silnikiem D5 o mocy 215KM? Nie zużywa on dużo więcej paliwa od 2.0 TDI, a jest mocnym, atrakcyjnym dieslem biturbo, z którym nie ma większych problemów.

    Odpowiedz
  • @user_295275 Mar 28, 2021
    Członek
    2.0 byłby najgorszym wyborem, te silniki są bardzo niestabilne, a także za małe jak na maszynę tej wielkości. Zgadzam się, że 2,7 lub 3,0 jest lepsze https://www.autoaibe.lt/audi-autodalys/ 🙂
    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon