AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / FORD / Jaki silnik wybrać do Forda Focusa MK2 ?

Wróć do tematów

Jaki silnik wybrać do Forda Focusa MK2 ?
FORD Focus II Hatchback (DA_, HCP, DP)

  • FORD | Focus II Hatchback (DA_, HCP, DP)
    @Foltest Mar 18, 2021
    Członek

    Cześć!
    Chcę kupić autko. Mój budżet to 30 tysięcy złotych i zastanawiam się poważnie nad poliftową wersją Forda Focusa MK2. Jaki silnik wybrać do tego samochodu, tak aby był jak najmniej awaryjny?

    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    18.03.21

    Najnowsza odpowiedź

    22.03.21

    Odpowiedzi

    2

    Wyświetlenia

    691

  • FORD | KA
    @Przemek Mar 22, 2021
    Członek

    Ja od razu zrezygnowałbym z instalacji LPG, bo silniki w tym modelu nie lubią się z gazem. Jeżeli chcesz się zdecydować na diesla, to ja brałbym na Twoim miejscu 1.6 TDCI moc 90 KM. Nie ma w nim DPF ani zmiennej geometrii, więc wykluczasz ryzyko awaryjności na wstępie. Poza tym możesz go zachipować na 110 KM, to wtedy i moc będzie ok.

    Odpowiedz
  • FORD | Focus II Hatchback (DA_, HCP, DP)
    @Oscar Mar 22, 2021
    Członek

    Ja też polecam z diesli 1.6 TDCI 90 KM. Sam mam Forda Focusa i ten silnik sprawdza się dobrze. Jeżeli jednak znajdziesz w ofertach 2.0 TDCI w dobrym stanie, to bierz od razu.

    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon