AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat części według ich marek / 3K / Kasowanie inspekcji po samodzielnym wymianie oleju i filtra.

Wróć do tematów

Kasowanie inspekcji po samodzielnym wymianie oleju i filtra.

  • OPEL GRANDLAND X (A18) 1.2 (75)
    @Zygaryn Nov 29, 2022
    Członek
    Po wymianie oleju i filtra oleju oraz powietrza widzi błąd – zapala się kontrolka kluczyk i do 2500obrotów jazda powyżej info – stań i napraw silnik.Co jest przyczyną.
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    29.11.22

    Najnowsza odpowiedź

    01.12.22

    Odpowiedzi

    2

    Wyświetlenia

    686

  • @Haviculd Dec 01, 2022
    Członek
    Witam,
    Trudno powiedzieć, ale cała praca jest wykonana poprawnie? Polecam kontakt z serwisem w celu prawidłowej diagnozy. Lepiej nie uruchamiać samochodu, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.
    Odpowiedz
    • OPEL GRANDLAND X (A18) 1.2 (75)
      @Zygaryn @Haviculd Dec 01, 2022
      Członek
      Tak też uczyniłem – po skasowaniu inspekcji przez diagnozę specjalistyczny sprzęt kazano wykonać jazdę prubną.Ku mojemu zdziwieniu przy obrotach około 3000 zapaliła się lampka z informacją NAPRAW SILNIK.Wróciłem do warsztatu (około 100m) i auto stoi czeka na głębszą diagnozę.Lecz po otwarciu maski silnika usłyszałem “mruczenie”tego nie było.Silnik nadal pracuje bez zażutu i kluczyk serwisowy znika.Jestem zaniepokojony – przyznaję się że do tej pory auto było serwisowane i nie było problemu.Teraz wyczytałem w internecie że możliwa przyczyna to łożysko napinacza,pompa wodna i tu dziwna sprawa – zawsze jak wracałem z trasy  nie włączał się wentylator – ostatnio to wykonał a temperatura na wskazniku 90 tak zawsze pokazuje.
      Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon