Wróć do tematów

Sprzęgło w automacie
FIAT

  • FIAT PANDA (169) 1.2 (169.AXB11, 169.AXB1A)
    @user_345628 May 04, 2021
    Członek
    Witam, jestem nowym posiadaczem Pandy II 169  1.2  rok 2004 w automacie. Sprowadzona dla mnie z Niemiec,  autko ładne ale zaczęło ślizgać się sprzęgło na automacie. Sprawdziłem na manualu i jest dobrze. Może Ktoś mi podpowie co mam zrobić, wiem że w niedługim czasie będę musiał wymienić komplet sprzęgła. Myślę ,że problem tkwi w doregulowaniu czegoś w tak zwanym robocie. Wszystkie posiadane samochody w przeciągu 50-ciu lat naprawiałem sam, lecz nie miałem do czynienia ze skrzynią
    Selesped /Dualogic . Bardzo proszę o fachową poradę.
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    04.05.21

    Najnowsza odpowiedź

    14.08.21

    Odpowiedzi

    2

    Wyświetlenia

    340

  • @Andrzej Boguta May 05, 2021
    Ekspert AUTODOC
    Witam. 
    Najprawdopodobniej należy wymienić sprzęgło. Bez diagnostyki niestety nie możemy udzielić konkretnej odpowiedzi. 
    Polecamy zgłosić się do serwisu, ponieważ jest to bardzo skomplikowana wymiana w aucie. 
    Odpowiedz
  • FIAT PANDA (169) 1.2 (169.AXB11, 169.AXB1A)
    @user_345628 Aug 14, 2021
    Członek
    Sprzęgło wymienione już się nie ślizga ale kłopot z przerzucaniem biegów w automacie. Zdiagnozowałem , że powodem tego jest skaczące ciśnienie w skrzyni biegów od wartości  np. 98 do 24… 4..   56..  i wtedy właśnie ma problem z załączeniem kolejnego biegu.  Mam pytanie co odpowiada za utrzymanie prawidłowego ciśnienia w skrzyni automatycznej? Pozdrawiam.
    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon