AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / HONDA / System przypominania o przeglądzie – wymianie oleju

Wróć do tematów

System przypominania o przeglądzie – wymianie oleju
HONDA CR-V IV (RM_)

  • TOYOTA Yaris Hatchback (_P9_) 1.33 VVT-i (NSP90_)
    @user_200371 Dec 30, 2020
    Członek
    Witam.
    Po samodzielnej wymianie oleju silnikowego i filtra olejowego chciałem zresetować system przypominający o wymianie oleju. Niestety interface pokładowy nigdzie nie pokazuje żadnej informacji o terminie wymiany, więc nie mam jak na razie co resetować (wygląda na to, że wszystko jest gdzieś głęboko ukryte i użytkownik w połowie rocznego cyklu wymian nie ma do tej opcji dostępu. 
    Według książki serwisowej olej był wymieniany 6 miesięcy temu a przebieg od tamtej pory to 8000km,
    Jestem nowym właścicielem tego auta więc zrozumiałe jest, że musiałem wymienić olej. 
    Urządzenie diagnostyczne kolegi mechanika też nie ma dostępu do zmiany interwału cyklu wymian – serwisu. 
    Dodam, że chodzi o CR V 1.6I-DTEC 2016 SR 
    Proszę podzielcie się jakąś sugestią jak to zresetować.
    Pozdrawiam Tomek. 
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    30.12.20

    Najnowsza odpowiedź

    30.12.20

    Odpowiedzi

    1

    Wyświetlenia

    1026

  • HONDA
    @Sergiusz Dec 30, 2020
    Członek
    Jeśli nie wyświetla się błąd na desce rozdzielczej i nie pokazuje jako zalecany termin wymiany oleju, to nie ma co resetować. Nie wszystkie samochody mają opcję z wyświetleniem komunikatu o konieczności wymiany oleju. Samodzielnie należy wymieniać, ustalając przebieg co 10000 km. W razie jak występują jakiekolwiek błędy przy wymianie oleju, lepiej kasować błędy w serwisie. 
    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon