Wróć do tematów

Wentylator pracuje stale
SKODA Octavia II Combi (1Z5)

  • @Chader88 Sep 29, 2020
    Członek
    Gdy odpalam samochód odrazu włącza się wentylator przy czym obroty biegu jałowego przestały utrzymywać się w przedziałach normy, utrzymują się na poziomie 1000 obrotów. Czy to jest jakąś związane?
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    29.09.20

    Najnowsza odpowiedź

    22.04.21

    Odpowiedzi

    3

    Wyświetlenia

    350

  • @Lowlence Sep 30, 2020
    Członek
    A klima jest włączona?
    Odpowiedz
  • @Tonlefor Oct 01, 2020
    Członek
    Termostat padł dlatego zadziałala funkcja zabezpieczająca silnika. Pomoże tylko wymiana termostatu.
    Odpowiedz
  • SKODA SUPERB (3T4) 2.0 TDI
    @user_328751 Apr 22, 2021
    Członek
    U mnie są podobne objawy.  U mnie w ten sposób rozpoczyna się cykl samoistnego wypalania filtra cząstek stałych dpf. Objawia się to podniesionymi obrotami do około 1000 obr/sek i włączeniem wentylatora. Nie powinno się przerywać tego cyklu! Trwa około 15 minut. Po wszystkim obroty wracają do normy. Warto się przejechać w tym czasie pare kilometrów i przytrzymać go miedzy 1500-2500 obr/s i pamiętać o ostudzeniu turbo! Jeśli wyłączasz silnik za każdym razem, kiedy tylko wydaje ci się, że cos jest nie tak, ten cykl powraca z każdym następnym uruchomieniem silnika, aż do momentu kiedy będzie zakończony. Jednak nie wiem czy masz dokładnie takie same objawy i czy się to pokrywa z twoim problemem. Mam nadzieje, że mogłem pomoc. 
    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon