Ważne!
Procedura wymiany może być stosowana dla:
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 Ti, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.25, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.25, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 Ti, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 LPG, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.0, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.0 EcoBoost, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.0 EcoBoost, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 Ti, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.0, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 LPG, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.0 Sport, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.5 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.5 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 Zobacz więcej

Kolejne kroki mogą się różnić w zależności od konstrukcji samochodu.

Jak wymienić amortyzatory tylne w FORD FIESTA JA8 [PORADNIK AUTODOC]

Jak wymienić amortyzator tył w Ford Fiesta JA8 - poradnik naprawy
Wszystkie części, które można wymienić – Amortyzator do Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) i innych modeli FORD
Jak wymienić Amortyzator w Ford Fiesta Mk6 1.25 – instrukcje krok po kroku prostej naprawy samochodu Amortyzator
Jak wymienić Amortyzator teleskopowy w Ford Fiesta Mk6 1.25 – instrukcje krok po kroku prostej naprawy samochodu Amortyzator teleskopowy
Narzędzia
Wymiana: amortyzatorów – Ford Fiesta JA8. Potrzebne narzędzia:
Szczotka druciana
Sprej WD-40
Smar na bazie miedzi
Klucz płasko-oczkowy o numerze 13
Nasadka o numerze 10
Nasadka o numerze 15
Klucz nasadowy do kół o numerze 19
Klucz grzechotkowy
Klucz dynamometryczny
Nasadka do amortyzatorów o numerze DD5,2
Imadło
Podnośnik hydrauliczny do skrzyni biegów
Klin pod koło
Wymiana: amortyzatorów – Ford Fiesta JA8. Eksperci z AUTODOC zalecają:
  • Obydwa amortyzatory tylnego zawieszenia powinno wymieniać się jednocześnie.
  • Procedura wymiany jest taka sama dla lewych i prawych amortyzatorów tylnego zawieszenia.
  • Uwaga: wszystkie prace na samochodzie – Ford Fiesta JA8 – powinny być wykonywane przy zgaszonym silniku.
Wymianę należy przeprowadzać w tej kolejności:
  1. Krok 1
    Wymiana Amortyzator Ford Fiesta Mk6 1.25 2008 - darmowe instrukcje PDF i wideo
    Zabezpiecz koła klinami.
  2. Krok 2
    Jak wymienić Amortyzator FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi 2009 - instrukcje krok po kroku i filmiki instruktażowe
    Poluzuj śruby mocujące koło. Skorzystaj z nasadki udarowe do kół #19.
  3. Krok 3
    2010 Ford Fiesta Mk6 wymiana Amortyzator: darmowe instrukcje warsztatowe
    Podejmij tylną część samochodu i zafiksuj na podporach.
  4. Krok 4
    Samodzielna wymiana Amortyzator w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi 2011
    Odkręć śruby koła.
    Wymiana: amortyzatorów – Ford Fiesta JA8. Wskazówka:
    Ażeby uniknąć zranienia się, podtrzymaj koło podczas odkręcania śrub.
  5. Krok 5
    Jak zdjąć i wymienić Amortyzatory Ford Fiesta Mk6 1.5 TDCi 2012 - łatwe w użyciu instrukcje online
    Ściągnij koło.
  6. Krok 6
    Jak wymienić Amortyzator w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 LPG 2013: pobierz instrukcje PDF i instrukcje wideo
    Odkręć mocowania osłony nadkola. Skorzystaj z nasadki o numerze #10. Skorzystaj z klucza grzechotkowego.
  7. Krok 7
    Jak trudno jest to zrobić samemu: wymień Amortyzatory w Ford Fiesta Mk6 1.0 EcoBoost 2014 - pobierz ilustrowany przewodnik
    Przesuń element na bok.
  8. Krok 8
    2015 Ford Fiesta Mk6 1.4 Amortyzator instrukcja wymiany krok po kroku
    Wyczyść mocowania amortyzatora. Użyj drucianej szczotki. Skorzystaj ze spreju WD-40.
  9. Krok 9
    Ile czasu zajmuje wymiana: Amortyzator w Ford Fiesta Mk6 1.25 2016 - pouczająca instrukcja w formacie PDF
    Podeprzyj belkę skrętną tylnego zawieszenia. Użyj podnośnika hydraulicznego do skrzyni biegów.
  10. Krok 10
    FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi Amortyzatory wymiana: przewodniki online i samouczki wideo
    Odkręć górne mocowanie amortyzatora. Skorzystaj z nasadki o numerze #10. Skorzystaj z klucza grzechotkowego.
  11. Krok 11
    Wymień samodzielnie Amortyzator w Ford Fiesta Mk6 2018 1.250
    Wyczyść mocowania amortyzatora. Użyj drucianej szczotki. Skorzystaj ze spreju WD-40.
  12. Krok 12
    Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 LPG 2019 Amortyzator instrukcje warsztatowe samodzielnej wymiany
    Odkręć dolny zaczep amortyzatora. Skorzystaj z nasadki o numerze #15. Skorzystaj z klucza grzechotkowego.
  13. Krok 13
    Jak wymienić Amortyzator w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 2020 - wskazówki i porady
    Zdejmij mocowanie pod dolną belką osi.
    AUTODOC poleca:
    Wymiana: amortyzatorów – Ford Fiesta JA8. Opuść płynnie podnośnik skrzyni biegów, bez gwałtownych ruchów, aby uniknąć uszkodzenia elementów i mechanizmów.
  14. Krok 14
    Zalecenia krok po kroku dotyczące samodzielnej wymiany Ford Fiesta Mk6 2021 1.4 LPG Amortyzator
    Odkręć śrubę mocującą.
  15. Krok 15
    Amortyzator w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi 2022 samodzielna wymiana - poradnik online
    Zdemontuj amortyzator.
  16. Krok 16
    Wymiana Amortyzator Ford Fiesta Mk6 1.25 2008 - darmowe instrukcje PDF i wideo
    Zaciśnij amortyzator w imadle.
  17. Krok 17
    Jak wymienić Amortyzator FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi 2009 - instrukcje krok po kroku i filmiki instruktażowe
    Wyczyść mocowanie tłoka amortyzatora. Użyj drucianej szczotki. Skorzystaj ze spreju WD-40.
  18. Krok 18
    2010 Ford Fiesta Mk6 wymiana Amortyzator: darmowe instrukcje warsztatowe
    Wyjmij mocowanie tłoczyska amortyzatora. Skorzystaj z klucza oczkowego o numerze 13. Użyj nasadki do amortyzatorów DD№5.2. Skorzystaj z klucza grzechotkowego.
  19. Krok 19
    Samodzielna wymiana Amortyzator w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi 2011
    Zdejmij uchwyt amortyzatora, osłonę oraz odbojnik.
    Wymiana: amortyzatorów – Ford Fiesta JA8. Eksperci z AUTODOC zalecają:
    Dokładnie sprawdź mocowanie amortyzatora, ochrony przeciwpyłowej oraz ogranicznika. W razie potrzeby je wymień.Przed zamontowaniem nowego amortyzatora, powinieneś ręcznie do napompować 3-5 razy.
  20. Krok 20
    Jak zdjąć i wymienić Amortyzatory Ford Fiesta Mk6 1.5 TDCi 2012 - łatwe w użyciu instrukcje online
    Zamontuj uchwyt, osłonę oraz odbojnik na nowych amortyzatorze.
  21. Krok 21
    Jak wymienić Amortyzator w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 LPG 2013: pobierz instrukcje PDF i instrukcje wideo
    Dokręć nakrętkę tłoczyska amortyzatora. Skorzystaj z klucza oczkowego o numerze 13. Użyj nasadki do amortyzatorów DD№5.2. Skorzystaj z klucza dynamometrycznego. Dokręć do go momentu 25 Nm.
  22. Krok 22
    Zwolnij imadło i wyciągnij amortyzator.
    Krok 23
    Jak trudno jest to zrobić samemu: wymień Amortyzatory w Ford Fiesta Mk6 1.0 EcoBoost 2014 - pobierz ilustrowany przewodnik
    Oczyść gniazda mocujące amortyzatora. Użyj drucianej szczotki. Skorzystaj ze spreju WD-40.
  23. Krok 24
    2015 Ford Fiesta Mk6 1.4 Amortyzator instrukcja wymiany krok po kroku
    Umieść amortyzator w nadkolu i zabezpiecz go.
    Wymiana: amortyzatorów – Ford Fiesta JA8. Wskazówka od ekspertów z AUTODOC:
    W celu uniknięcia obrażeń podczas wkręcania śrub mocujących należy mocno przytrzymać amortyzator.
Czy ta instrukcja obsługi była pomocna?
Proszę oceń tę instrukcję obsługi w skali od 1 do 5. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.
1 - użytkowników zagłosowało
Twój profil jest Twoim osobistym asystentem

Śledzi wydatki na auto, prowadzi książkę serwisową, harmonogram wymiany i zapisuje ulubione materiały, notatki i dokumenty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB!
Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) Amortyzator wymienić zrób to sam - skanuj kod QR i ściągnij aplikację AUTODOC CLUB
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

  • - zeskanuj kod QR
  • - pobierz z App Store
  • - pobierz z Google Play
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) Amortyzator wymiana we własnym zakresie - przewodnik online
Wskazówki i triki dotyczące FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8)
Zobacz więcej
  • Jak wymienić Amortyzatory FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi - triki do wymiany
    Co zrobić, jeśli nagrzewnica w samochodzie nie działa? | Wskazówki od AUTODOC
  • Wymień Amortyzatory Ford Fiesta Mk6 1.25 - wskazówki do wymiany
    Top 5 wskazówek, jak zapobiegać powstawaniu rdzy w samochodzie | Wskazówki od AUTODOC
  • Hacki obsługi - FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi Amortyzatory instrukcja wymiany
    Samodzielna naprawa rozrusznika | Wskazówki od AUTODOC
  • Wymienić Amortyzatory w Ford Fiesta Mk6 - darmowe porady wideo
    Top 6 lifehacki z WD-40 | Wskazówki od AUTODOC