Kiedy należy wymienić Filtr powietrza kabinowy w Twoim FORD FIESTA
Zalecany okres wymiany kategorii części Filtr, wentylacja przestrzeni pasażerskiej : 15000 km
Ważne!
Procedura wymiany może być stosowana dla:
FORD Fiesta Mk6 Sedan 1.6 Ti, FORD Fiesta Mk6 Sedan 1.6 Ti, FORD Fiesta Mk6 Sedan 1.6 Zobacz więcej

Kolejne kroki mogą się różnić w zależności od konstrukcji samochodu.

Niniejszy film przedstawia procedurę wymiany podobnej części samochodowej w innym pojeździe

Narzędzia
Wymiana: filtra kabinowego – FORD FIESTA Saloon JA8 JR8. Narzędzia, których możesz potrzebować:
Bity typu Torx T20
Klucz grzechotkowy
Narzędzie do podważania klamr
Wymiana: filtra kabinowego – FORD FIESTA Saloon JA8 JR8. Wskazówka od AUTODOC:
  • Wymieniaj filtr kabinowy nie mniej niż jeden raz na pół roku, na początku wiosny i jesieni.
  • Przestrzegaj okresy, rekomendacje i wymagania stawiane do eksploatacji części zamienne, zapewnione przez producenta.
  • Jeżeli potok powietrza trafiającego do wnętrza samochodu się zmniejszył, to należy wymienić filtr kabinowy wcześniej, niż przewiduje plan obsługi technicznej.
  • Ostrzeżenie! Zgaś silnik przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy – FORD FIESTA Saloon JA8 JR8.
Wymianę należy przeprowadzać w tej kolejności:
  1. Krok 1
    Wymiana Filtr powietrza kabinowy Ford Fiesta Mk6 Sedan 1.25 2010 - darmowe instrukcje PDF i wideo
    Przesuń fotel pasażera całkowicie do tyłu.
  2. Krok 2
    Jak wymienić Filtr powietrza kabinowy FORD Fiesta Mk6 Sedan 1.6 TDCi 2011 - instrukcje krok po kroku i filmiki instruktażowe
    Zdejmij spinki z osłony dolnej konsoli. Skorzystaj z narzędzia do podważania klamer.
  3. Krok 3
    2012 Ford Fiesta Mk6 Sedan wymiana Filtr powietrza kabinowy: darmowe instrukcje warsztatowe
    Zdejmij dolną osłonę schowka na rękawiczki.
  4. Krok 4
    Samodzielna wymiana Filtr powietrza kabinowy w FORD Fiesta Mk6 Sedan 1.0 EcoBoost 2013
    Zdejmij spinki z plastikowego panelu bocznego. Skorzystaj z narzędzia do podważania klamer.
  5. Krok 5
    Jak zdjąć i wymienić Filtr klimatyzacji Ford Fiesta Mk6 Sedan 1.4 2014 - łatwe w użyciu instrukcje online
    Usuń plastikową osłonę boczną.
  6. Krok 6
    Jak wymienić Filtr powietrza kabinowy w FORD Fiesta Mk6 Sedan 1.6 Ti 2015: pobierz instrukcje PDF i instrukcje wideo
    Odkręć mocowania osłony obudowy filtra kabinowego. Skorzystaj z klucza typu Torx T20. Skorzystaj z klucza grzechotkowego.
  7. Krok 7
    Jak trudno jest to zrobić samemu: wymień Filtr przeciwpyłkowy w Ford Fiesta Mk6 Sedan 1.6 2016 - pobierz ilustrowany przewodnik
    Zdejmij ponownie pokrywę mocującą filtr kabinowy.
    AUTODOC poleca:
    Wymiana: filtra kabinowego – FORD FIESTA Saloon JA8 JR8. Nie używaj nadmiernej siły podczas demontażu części, ponieważ można ją w ten sposób uszkodzić.
  8. Krok 8
    2017 Ford Fiesta Mk6 Sedan 1.6 Flex Filtr powietrza kabinowy instrukcja wymiany krok po kroku
    Wyciągnij filtr kabinowy.
    Wymiana: filtra kabinowego – FORD FIESTA Saloon JA8 JR8. Eksperci z AUTODOC zalecają:
    Nie próbuj oczyścić i ponownie stosować filtra - to będzie miało wpływ na jakość czyszczenia powietrza we wnętrzu samochodu.
  9. Krok 9
    Ile czasu zajmuje wymiana: Filtr powietrza kabinowy w Ford Fiesta Mk6 Sedan 1.25 2018 - pouczająca instrukcja w formacie PDF
    Zamontuj filtr kabinowy w jego gnieździe montażowym.
    AUTODOC poleca:
    Wymiana: filtra kabinowego – FORD FIESTA Saloon JA8 JR8. Upewnij się, że element filtrujący jest prawidłowo umieszczony. Uważaj, aby się nie przesunął.Podążaj na strzałką kierunkową przepływu powietrza na filtrze.FORD FIESTA Saloon JA8 JR8 – Ważne jest używanie wyłącznie wysokiej jakości filtrów.
  10. Krok 10
    FORD Fiesta Mk6 Sedan 1.6 TDCi Filtr klimatyzacji wymiana: przewodniki online i samouczki wideo
    Zainstaluj ponownie pokrywę mocującą filtr kabinowy. Upewnij się, że usłyszysz kliknięcie wskazujące na to, że została umocowana na miejscu.
    AUTODOC poleca:
    Wymiana: filtra kabinowego – FORD FIESTA Saloon JA8 JR8. Nie używaj nadmiernej siły podczas montażu. Może to spowodować uszkodzenie elementów złącznych.
  11. Krok 11
    Wymień samodzielnie Filtr powietrza kabinowy w Ford Fiesta Mk6 Sedan 2020 1.250
    Przykręć mocowania osłony obudowy filtra kabinowego. Skorzystaj z klucza typu Torx T20. Skorzystaj z klucza grzechotkowego.
Czy ta instrukcja obsługi była pomocna?
Proszę oceń tę instrukcję obsługi w skali od 1 do 5. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.
0 - użytkowników zagłosowało
Twój profil jest Twoim osobistym asystentem

Śledzi wydatki na auto, prowadzi książkę serwisową, harmonogram wymiany i zapisuje ulubione materiały, notatki i dokumenty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB!
Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie
FORD Fiesta Mk6 Sedan Filtr powietrza kabinowy wymienić zrób to sam - skanuj kod QR i ściągnij aplikację AUTODOC CLUB
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

  • - zeskanuj kod QR
  • - pobierz z App Store
  • - pobierz z Google Play
FORD Fiesta Mk6 Sedan Filtr powietrza kabinowy wymiana we własnym zakresie - przewodnik online
Wskazówki i triki dotyczące FORD Fiesta Mk6 Sedan
Zobacz więcej
  • Jak wymienić Filtr klimatyzacji FORD Fiesta Mk6 Sedan 1.0 EcoBoost - triki do wymiany
    Top 6 lifehacki z WD-40 | Wskazówki od AUTODOC
  • Wymień Filtr przeciwpyłkowy Ford Fiesta Mk6 Sedan 1.25 - wskazówki do wymiany
    4 przyczyny zapalenia się kontrolki CHECK ENGINE | Wskazówki od AUTODOC
  • Hacki obsługi - FORD Fiesta Mk6 Sedan 1.6 TDCi Filtr pyłkowy instrukcja wymiany
    Samodzielne wygłuszanie samochodu | Wskazówki od AUTODOC
  • Wymienić Filtr powietrza kabinowy w Ford Fiesta Mk6 Sedan - darmowe porady wideo
    Co zrobić, gdy zaświeci się kontrolka silnika | Wskazówki od AUTODOC