Ważne!
Procedura wymiany może być stosowana dla:
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.5 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Van 1.5 TDCi, FORD B-MAX (JK) 1.5 TDCi, FORD B-Max Van (JK) 1.5 TDCi

Kolejne kroki mogą się różnić w zależności od konstrukcji samochodu.

Jak wymienić filtr paliwa FORD FIESTA JA8 [PORADNIK AUTODOC]

Wymiana: filtra paliwa – Ford Fiesta JA8. Lista narzędzi, których będziesz potrzebować:
Wymiana: filtra paliwa – Ford Fiesta JA8. Lista narzędzi, których będziesz potrzebować:
Uniwersalny spray do czyszczenia
Nasadka o numerze 8
Bity typu Torx T15
Klucz grzechotkowy
Klucz dynamometryczny
Zestaw do odpowietrzania
Śrubokręt Płaski
Pokrowiec na błotnik
Wszystkie części, które można wymienić – Filtr paliwa do Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) i innych modeli FORD
Jak wymienić Filtr paliwa w Ford Fiesta ja8 1.25 – instrukcje krok po kroku prostej naprawy samochodu
Filtr paliwa
Jak wymienić Filtr paliwa w FORD B-MAX (JK) 1.5 TDCi – wskazówki dla utrzymania samochodu we właściwym stanie
FORD B-MAX (JK) 1.5 TDCi
Proste kroki samodzielnej naprawy – Wymiana Filtr paliwa w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.5 TDCi
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.5 TDCi
Proste triki, które pomogą Ci wymienić Filtr paliwa w FORD Fiesta Mk6 Van 1.5 TDCi
FORD Fiesta Mk6 Van 1.5 TDCi
Filtr paliwa demontaż i montaż, niesamowicie proste kroki dla FORD B-Max Van (JK) 1.5 TDCi
FORD B-Max Van (JK) 1.5 TDCi
Wymiana: filtra paliwa – Ford Fiesta JA8. Eksperci z AUTODOC zalecają:
  • Sprawdź, czy wystarczy przestrzeni na wentylację. Opary paliwa są szkodliwe.
  • Wszystkie prace powinny być dokonane na zgaszonym silniku.
Wymiana: filtra paliwa – Ford Fiesta JA8. Użyj następującej procedury:
  1. Wymiana Filtr paliwa Ford Fiesta ja8 2008 - darmowe instrukcje PDF i wideo
    Krok 1
    Otwórz maskę.
  2. Jak wymienić FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.25 2009 Filtr paliwa - instrukcje krok po kroku i filmiki instruktażowe
    Krok 2
    Skorzystaj z osłony chroniącej zderzak w celu zapobiegnięcia uszkodzenia powłoki lakierniczej oraz plastikowych elementów samochodu.
  3. Wymiana Ford Fiesta ja8 1.4 TDCi 2010 Filtr paliwa: darmowe instrukcje warsztatowe
    Krok 3
    Zdejmij pokrywę silnika.
    AUTODOC poleca:
    Unieś pokrywę silnika, trzymając ją jednocześnie z obu stron.Wymiana: filtra paliwa – Ford Fiesta JA8. Nie używaj nadmiernej siły podczas demontażu części, ponieważ można ją w ten sposób uszkodzić.
  4. Wymień samodzielnie Filtr paliwa w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.5 TDCi 2011
    Krok 4
    Odkręć śruby mocujące obejmę filtra paliwa.Skorzystaj z nasadki o numerze #8.Skorzystaj z klucza grzechotkowego.
  5. Jak zdjąć FORD FIESTA 1.4 LPG 2012 Filtr paliwa - łatwe w użyciu instrukcje online
    Krok 5
    Oczyść mocowania przewodów dostarczających paliwo.Skorzystaj z uniwersalnego preparatu czyszczącego w aerozolu.
  6. Jak wymienić Filtr paliwa w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 2013: pobierz instrukcje PDF i instrukcje wideo
    Krok 6
    Odłącz złącze czujnika ciśnienia paliwa.
  7. Jak trudno jest to zrobić samemu: wymień Filtr paliwa w Ford Fiesta ja8 1.4 2014 - pobierz ilustrowany przewodnik
    Krok 7
    Ściśnij zaciski i odłącz przewody paliwowe od obudowy filtra paliwa.Skorzystaj z wkrętaka płaskiego.
    Wymiana: filtra paliwa – Ford Fiesta JA8. Wskazówka od AUTODOC:
    Bądź ostrożny! Paliwo może wyciec z obudowy filtra oraz przewodów.
  8. FORD FIESTA 2015 Filtr paliwa instrukcja wymiany krok po kroku
    Krok 8
    Odłącz złącze czujnika ciśnienia paliwa.
  9. Ile czasu zajmuje wymiana: Filtr paliwa w Ford Fiesta ja8 2016 - pouczająca instrukcja w formacie PDF
    Krok 9
    Poluzuj mocowanie filtru paliwa.Skorzystaj z nasadki o numerze #8.Skorzystaj z klucza grzechotkowego.
  10. FORD FIESTA 1.4 TDCi Filtr paliwa wymiana: przewodniki online i samouczki wideo
    Krok 10
    Wyjmij filtr paliwa.
  11. Wymień samodzielnie Filtr paliwa w Ford Fiesta ja8 2018 1.25
    Krok 11
    Wyczyść filtra paliwa.Skorzystaj z uniwersalnego preparatu czyszczącego w aerozolu.
  12. Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 LPG 2019 Filtr paliwa instrukcje warsztatowe samodzielnej wymiany
    Krok 12
    Odkręć śruby pokrywy obudowy filtra paliwa.Skorzystaj z klucza typu Torx T15.Skorzystaj z klucza grzechotkowego.
  13. Jak wymienić Filtr paliwa w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 2020 - wskazówki i porady
    Krok 13
    Zdejmij pokrywę obudowy filtra paliwa.
  14. Zalecenia krok po kroku dotyczące samodzielnej wymiany Ford Fiesta ja8 2021 1.4 LPG Filtr paliwa
    Krok 14
    Oczyść obudowę filtru paliwa oraz jego osłonę.Skorzystaj z uniwersalnego preparatu czyszczącego w aerozolu.
  15. Filtr paliwa w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi 2008 samodzielna wymiana - poradnik online
    Krok 15
    Zainstaluj i zakręć pokrywę obudowy filtra paliwa.Skorzystaj z klucza typu Torx T15.Skorzystaj z klucza grzechotkowego.
  16. Wymiana Filtr paliwa Ford Fiesta ja8 2008 - darmowe instrukcje PDF i wideo
    Krok 16
    Zainstaluj nowy filtr paliwa.
    Wymiana: filtra paliwa – Ford Fiesta JA8. Eksperci z AUTODOC zalecają:
    Korzystaj wyłącznie z filtrów wysokie jakości.
  17. Jak wymienić FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.25 2009 Filtr paliwa - instrukcje krok po kroku i filmiki instruktażowe
    Krok 17
    Wkręć mocowanie filtra paliwa.Skorzystaj z nasadki o numerze #8.Skorzystaj z klucza grzechotkowego.
  18. Wymiana Ford Fiesta ja8 1.4 TDCi 2010 Filtr paliwa: darmowe instrukcje warsztatowe
    Krok 18
    Podłącz złącze czujnika ciśnienia paliwa.
  19. Wymień samodzielnie Filtr paliwa w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.5 TDCi 2011
    Krok 19
    Połącz przewody paliwowe z filtrem paliwa i zabezpiecz je klipsami blokującymi.
  20. Jak zdjąć FORD FIESTA 1.4 LPG 2012 Filtr paliwa - łatwe w użyciu instrukcje online
    Krok 20
    Podłącz zestaw do odpowietrzania do śruby odpowietrzającej filtr paliwa.
  21. Jak wymienić Filtr paliwa w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 2013: pobierz instrukcje PDF i instrukcje wideo
    Krok 21
    Napełnij nowy filtr paliwem.
  22. Jak trudno jest to zrobić samemu: wymień Filtr paliwa w Ford Fiesta ja8 1.4 2014 - pobierz ilustrowany przewodnik
    Krok 22
    Odłącz zestaw do odpowietrzania.
  23. FORD FIESTA 2015 Filtr paliwa instrukcja wymiany krok po kroku
    Krok 23
    Połącz przewody paliwowe z filtrem paliwa i zabezpiecz je klipsami blokującymi.
  24. Ile czasu zajmuje wymiana: Filtr paliwa w Ford Fiesta ja8 2016 - pouczająca instrukcja w formacie PDF
    Krok 24
    Podłącz złącze czujnika ciśnienia paliwa.
  25. FORD FIESTA 1.4 TDCi Filtr paliwa wymiana: przewodniki online i samouczki wideo
    Krok 25
    Oczyść mocowania przewodów dostarczających paliwo.Skorzystaj z uniwersalnego preparatu czyszczącego w aerozolu.
  26. Wymień samodzielnie Filtr paliwa w Ford Fiesta ja8 2018 1.25
    Krok 26
    Dokręć śruby mocujące klamry filtra paliwa.Skorzystaj z nasadki o numerze #8.Skorzystaj z klucza grzechotkowego.
  27. Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 LPG 2019 Filtr paliwa instrukcje warsztatowe samodzielnej wymiany
    Krok 27
    Zamontuj osłonę silnika i ją zabezpiecz.
    Wymiana: filtra paliwa – Ford Fiesta JA8. Profesjonaliści zalecają:
    Upewnij się, że pokrywa silnika jest prawidłowo założona. Nie powinna być ona przesunięta w odniesieniu do elementów prowadzących.Podczas montażu części nie przykładaj zbyt dużo siły. W przeciwnym razie możesz uszkodzić mocowania.
  28. Jak wymienić Filtr paliwa w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 2020 - wskazówki i porady
    Krok 28
    Włącz zapłon.Należy to zrobić w celu aktywacji pompy paliwowej, aby przepompowywała ona paliwo przez układ paliwowy.
  29. Zalecenia krok po kroku dotyczące samodzielnej wymiany Ford Fiesta ja8 2021 1.4 LPG Filtr paliwa
    Krok 29
    Włącz silnik na kilka minut.Jest to niezbędne, aby upewnić się, że części odpowiednio pracują.
    Krok 30
    Zgaś silnik.
    Krok 31
    Zdejmij osłonę chroniącą zderzak.
  30. Filtr paliwa w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi 2008 samodzielna wymiana - poradnik online
    Krok 32
    Zamknij maskę.
    Wymiana: filtra paliwa – Ford Fiesta JA8. AUTODOC zaleca:
    W celu ochrony środowiska przed zanieczyszczeniem upewnij się, że oddałeś zużyte filtry do specjalnych punktów składowania odpadów.
Czy ta instrukcja obsługi była pomocna?
Proszę oceń tę instrukcję obsługi w skali od 1 do 5. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.
0 - użytkowników zagłosowało
Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB!
Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie
Google Play aplikację AUTODOC CLUB
App Store aplikację AUTODOC CLUB
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) Filtr paliwa wymienić zrób to sam - skanuj kod QR i ściągnij aplikację AUTODOC CLUB
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

• - zeskanuj kod QR
  • - pobierz z App Store
  • - pobierz z Google Play
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) Filtr paliwa wymiana we własnym zakresie - przewodnik online
Wskazówki i triki dotyczące FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8)
Zobacz więcej
  • Jak wymienić Filtr paliwa FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi - triki do wymiany
    Wymiana tulei zawieszenia | Wskazówki od AUTODOC
  • Wymień Filtr paliwa Ford Fiesta ja8 1.25 - wskazówki do wymiany
    Jak zapobiegać przegrzewaniu się automatycznej skrzyni biegów? | AUTODOC
  • Hacki obsługi - FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi Filtr paliwa instrukcja wymiany
    Jaki akumulator wybrać do samochodu? 🔋 | Wskazówki od AUTODOC
  • Wymienić Filtr paliwa w Ford Fiesta ja8 - darmowe porady wideo
    Jak wymienić sondę lambda? | Wskazówki od AUTODOC

Instrukcje obsługi modeli FORD