AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / BMW / Ciało obce w misce olejowej BMW 728

Wróć do tematów

Ciało obce w misce olejowej BMW 728
BMW 7 (E38)

  • @user_834467 Feb 22, 2022
    Członek
    Witam!
       Mam problem ze swoją Bemką. Podczas wymiany oleju w silniku 2,8 M52  fachowiec  wlał go za dużo o około 0,5 litra. To stwierdziłem po powrocie do domu i sprawdzaniu stanu bagnetem. Chcąc naprawić ewidentny błąd mechanika, ściągnąłem przy pomocy rurki i dużej strzykawki wspomniany nadmiar oleju. Rzecz w tym, że  wlot rurki kiedyś tam zabezpieczyłem plastikową zatyczką. Zapomniałem o tym i prawdopodobnie zatyczka dostała się do wnętrza miski olejowej, czyli “ciało obce w misce olejowej”. Auta nie odpalam. Mimo, że jest siatka na smoku i filtr oleju, obawiam się ten kawałek plastiku może narobić bałaganu. Nie wiem, czy spuszczenie oleju pozwoli wydostać się plastikowi z miski. Macie jakieś pomysły, czy ściągać miskę i szukać dowodu moje niefrasobliwości i sklerozy? Pozdrawiam! Wojtek
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    22.02.22

    Najnowsza odpowiedź

    22.02.22

    Odpowiedzi

    1

    Wyświetlenia

    217

  • @Toneatink Feb 22, 2022
    Członek
    Witam, spuść olej do jakiegoś kanistra i całkowicie wyjmij miske olejową! nie ryzykuj, przy tym patelnię można dobrze umyć od tyłu, a znajdziesz korek, który wypadł, a następnie ponownie wlej ten sam olej.  Pozdrawiam
    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon