AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / DAEWOO / Daewoo lublin problem z demontażem swożni zwrotnic jak sobie poradzić

Wróć do tematów

Daewoo lublin problem z demontażem swożni zwrotnic jak sobie poradzić
DAEWOO LUBLIN II platforma / podwozie

  • VW Golf IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion
    @user_914463 Apr 10, 2022
    Członek
    Witam wszystkich jestem tutaj nowy i mam pytanie.Mianowicie użytkuję prywatnie daewoo lublina 3,5t i pojawił się problem związany z wymianą tulejek i sworzni zwrotnic,problem polega na tym że nie mogę wybić ani ruszyć z miejsca owych sworzni dodam że kliny blokujące wybite środek penetrujący zastosowany i nic,chciałbym uiknąć wyciągania całej belki jeśli to jest możliwe,dodam że jest mało miejsca w nadkolu żeby uderzyć z dość dużą siłą w owy sworzeń.Proszę o pomoc jeśli ktoś to już robił.Pozdrawiam
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    10.04.22

    Najnowsza odpowiedź

    13.04.22

    Odpowiedzi

    3

    Wyświetlenia

    896

  • HYUNDAI i30 CW (FD) 1.6 CRDi
    @Pedington Apr 11, 2022
    Członek
    Niestety, w tym modelu trzeba wymontować belkę, podgrzać zwrotnicę i przy pomocy solidnego młotka wybić sworznie.
    Można spróbować  bez demontażu belki pogrzać zwrotnicę i potraktować dużym młotkiem , ale nie zawsze się to udaje.
    Zresztą wymontowanie przedniej belki nie jest takie trudne – tylko trochę ciężka jest kpl. belka.
    Życzę powodzenia
    Odpowiedz
  • HYUNDAI i30 CW (FD) 1.6 CRDi
    @Pedington Apr 12, 2022
    Członek
    W poprzednim poście sugerowałem podgrzanie zwrotnicy, już się poprawiam, trzeba pogrzać czop belki.
    Odpowiedz
  • @Handeall Apr 13, 2022
    Członek

    Witam!
    Zgodnie
    z opisem, teoretycznie trudno  rozwiązać Pana problem,
    Zalecam  skontaktować się z wyspecjalizowanym serwisem.
    Kompleksowa diagnostyka pomoże zidentyfikować prawdziwe przyczyny
    problem. Pozdrawiam 

    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon