AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / VW / Długa trasa passat-em i szumy stuki

Wróć do tematów

Długa trasa passat-em i szumy stuki
VW PASSAT (3B2)

  • @user_2441394 Apr 17, 2024
    Członek

    Witam was serdecznie wszystkich. Mam taki problem gdyż bardzo się martwię. Jutro rano jadę moim passatem FL 2.0 benzyna+ gaz (2001r) w trasę w dwie strony wyjdzie mi gdzieś 1300km. Samochód ma przejechane 270 000tyś km. Wczoraj usłyszałem jakieś szumienie “chyba w skrzyni ” jak trzymam pedał gazu i jadę normalnie to nic nie szumi tylko jak puszczę pedał gazu w trakcie jazdy to słychać taki szum (nie wiem jak to opisać, nie jest to metalowy dzwięk bardziej jakby słychać pracę trybów), dodatkowo jak ruszam wolno i puszczę gaz to słyszę takie “puk” też ciężko zlokalizować (okolice tłumika może…) opisać to można tak jakby coś się przewracało w bagażniku. Ogólnie to silnik nie ma drgań, nie szarpie też przy odpalaniu, pracuje płynnie i biegi się zmieniają jak w samochodzie z salonu. Nie ma już czasu na mechanika ani na sprawdzenie, nie mogę też wynająć samochodu lub jechać jakimś innym. Mam się mocno martwić, czy po prostu pojechać i się nie bardzo przejmować? Podpowiecie coś koledzy? 7 godzin w samochodzie będę musiał się zamartwiać 🙁 + drugie tyle na powrót. Pozdrawiam, życzę wszystkim spokojnego wieczoru.

    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    17.04.24

    Najnowsza odpowiedź

    18.04.24

    Odpowiedzi

    1

    Wyświetlenia

    22

  • @Fortiquen Apr 18, 2024
    Członek
    Witam,
    Witam, droga jest długa, wolałbym nie ryzykować, ale najpierw znaleźć problem i go naprawić, jak coś się stanie na drodze to będzie gorzej
    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon