Wróć do tematów

Problem skrzynia automatyczna AL4
CITROËN C5 III (RD_)

  • @user_1717008 Jul 06, 2023
    Członek
    Witam!  Samochód to Citroen C5 X7. Silnik benzynowy 140 KM. Problem dotyczy automatycznej skrzyni biegów. AL4. Wymiana oleju była zrobiona 2 lata temu. 3 razy statycznie. Od wymiany przejechane około 10 tys. km. 
    Od paru dni zauważyłem, usłyszałem jakby szum pochodzący od skrzyni biegów ( przy otwartym oknie). W pozycji P, i w pozycji N cisza. Tylko słychać w pozycji D, i R. 
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    06.07.23

    Najnowsza odpowiedź

    28.07.23

    Odpowiedzi

    3

    Wyświetlenia

    202

  • @Forst1966 Jul 07, 2023
    Członek
    Dzień dobry,
    Trudno powiedzieć bez odpowiedniej diagnostyki, zalecam skonsultować się z mechanikiem.
    Odpowiedz
    • @user_1717008 @Forst1966 Jul 27, 2023
      Członek
      Witam! Kierując się podaną wskazówką pojechałem na diagnostykę skrzyni.  Opis: Nieprawidłowe działanie zaworu modulacji ciśnienia oleju skrzyni biegów, zbyt niskie ciśnienie oleju skrzyni biegów w porównaniu do ciśnienia referencyjnego. 
      Pytanie czy jeżdzić czy czekać , bo kolejka bardzo długa. Wszystko na razie chodzi dobrze.
      Tylko słychać to buczenie. Pozdrawiam
      Odpowiedz
    • @Forst1966 @user_1717008 Jul 28, 2023
      Członek
      Polecam zaczekać i nie uruchamiać auta lub skontaktować się z innym warsztatem, aby eksploatacja niesprawnego auta nie doprowadziła do droższej naprawy.
      Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon