AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / RENAULT / Problem z automatyczną skrzynią biegów

Wróć do tematów

Problem z automatyczną skrzynią biegów
RENAULT Captur (J5_, H5_)

  • LAND ROVER DISCOVERY III (TAA) 2.7 TD 4x4
    @user_1770936 Jul 29, 2023
    [forum.forum_role_blocked]
    Witam,
    Mam problem z Capturem 1.2 TCE 88kW AT. Auto w naszym posiadaniu od pół roku. Przebieg 103000 km. Auto generalnie jeździ po mieście. Ostatnio wybraliśmy się nim w trasę 300 km, pod jej koniec automatyczna skrzynia zaczęła się rozłączać (na początku udawało się ją zresetować przełączając na P i z powrotem na D, później całkowite wyłączanie auta). Auto lawetą pojechało do mechanika, który zdiagnozował brak ładowania i wymienił alternator. Po wymianie przejechałem 50 km i błąd ze skrzynią znowu wrócił. Auto po wielokrotnym restartowaniu przejechało jeszcze Ok. 200 km i całkowicie przestało reagować. Załączam raport z błędów z komputera. Po zresetowaniu nie pojawiają się na nowo i auto zachowuje się normalnie, ale tak samo było po wymianie alternatora. Z góry dziękuję za podpowiedzi, co może być przyczyną. Bartek
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    29.07.23

    Najnowsza odpowiedź

    31.07.23

    Odpowiedzi

    1

    Wyświetlenia

    267

  • @user_1567 Jul 31, 2023
    Członek
    Myślę, że jako opcja musisz sprawdzić akumulator, możliwie że klema jest odkręcona lub niesprawna.
    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon