Wróć do tematów

Proszę o pomóc wyje turbo
OPEL Vectra C CC (Z02)

  • @Hisoonsir Sep 24, 2020
    Członek
    Proszę o pomoc! Turbina zaczęła gwiżdać, z tego powodu został wymieniony wkład w serwisie. Po wymianie korasa dźwięk nie zniknął, tylko stał się trochę cichy. Ciekawe, że na ciepłym silniku dźwięk prawie znika. Po przejechaniu 1000 km na zimnym silniku po nocnym postoju zaczyna wyć jak wcześniej. Przejawia się zazwyczaj w zakresie 1500-1700 obr / min. Na komputerze jest pokazane, że turbina dmucha normalnie, nawet trochę więcej. Kiedy usuwam pokrywę z zaworu sterującego, to dźwięk znika. Nie wiem, co robić. Czy jest problem z turbosprężarką, czy gdzieś jest luz powietrzny? Brzmi jak syrena.
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    24.09.20

    Najnowsza odpowiedź

    06.10.20

    Odpowiedzi

    3

    Wyświetlenia

    628

  • @Suliterty Sep 25, 2020
    Członek
    Istnieje wielu objaw. Uszkodzone przewody, dziurawy intercooler, skrzywiony kolektor wydechowy, zatkany katalizator. 
    Odpowiedz
  • @Whict1976 Oct 03, 2020
    Członek
     Sprawdź intercooler. Ja miałem od dolu wydmuchany. Posłuchaj skąd idzie większy świst. U mnie z turbiny. 
    Odpowiedz
  • @Hasked1988 Oct 06, 2020
    Członek
    Miałem też gwizd, pojechałem do mechanika – posłuchał i powiedział, że z turbiną wszystko jest w porządku, gdzieś jest drobna nieszczelność.
    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon