Wróć do tematów

Uszczelki filtra oleju volvo v 60
VOLVO V60 (155, 157)

  • MERCEDES-BENZ Klasa E Sedan (W210) E 250 D (210.010)
    @user_290595 Mar 25, 2021
    Członek
    Witam wszystkich, bardzo proszę o podpowiedź, jak prawidłowo w volvo v60, 2.0 diesel z 2015 roku założyć uszczelkę, a w zasadzie dwie (jedna typowa dość cienki oring, zakładany według mnie na rowek znajdujący się na plastikowym gwincie obudowy filtra, natomiast nie jestem pewien co do drugiej uszczelki dość nietypowej, bo z takim jakby małym języczkiem gumowym. Czy jego zakładamy na koniec (próg) gwintu w obudowie czy w inne miejsce? Nie znalazłem w internecie ani też w filmikach instruktażowych Autodoc nic na ten temat. Dwie uszczelki pochodzące z serwisu, a olej wciąż sączy się jakby po gwincie spływając na jego zakończeniu, w miejscu, gdzie styka się z obudową. Dodam, że korek dokręcany momentem wskazanym przez producenta czyli 25 Nm+5.
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    25.03.21

    Najnowsza odpowiedź

    25.03.21

    Odpowiedzi

    1

    Wyświetlenia

    262

  • VOLVO | V60 (155, 157)
    @R.W. Mar 25, 2021
    Członek
    z tego co wiem duża uszczelka jest do dolnej części filtra, mniejsza uszczelka jest zakładana od góry. Przy demontażu starego filtra można zobaczyć lokalizację tych uszczelek. 
    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon