AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / BMW / Wydobywajacy się olej z skrzyni rozdzielczej BMW X3

Wróć do tematów

Wydobywajacy się olej z skrzyni rozdzielczej BMW X3
BMW X3 (E83)

  • @user_392583 Jun 04, 2021
    Członek

    Wydobywający się olej z skrzyni rozdzielczej w “BMW  X3, 3.0i z stałym napędem na 4 koła z manualną skrzynią biegów.  Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni rozdzielczej – tak nazywam tylną część skrzyni (z niej wychodzi wał napędowy do tylnego mostu dający napęd na tylne koła i wał napędowy dający napęd na przednie koła) Problem mam następujący – z tylnej części skrzyni rozdzielczej podczas jazdy wydobywa się olej. Czy ktoś miał taki problem? Czy taki wyciek wskazuje na uszkodzenie  uszczelniacza na wyjściu do tylnego wału napędowego? Czytałem, że ze skrzyni biegów może nawet wyciekać olej przez odpowietrznik gdy jest za duży stan. Czy ten olej może pochodzić z głównej manualnej skrzyni biegów?  Czy olej w rozdzielaczu napełniany jest oddzielnie/niezależnie od manualnej skrzyni biegów? Jestem od niedawna właścicielem BMW. Przejechałem nim ok 800 km. Poprzedni właściciel powiedział, że wymieniał olej w skrzyni – rozumiałem, że w skrzyni biegów. Nie wiem  czy to istotne ale do miejsca parkowania samochód ma zawsze pod stromą górkę. Zaznaczam, że skrzynia biegów i silnik są czyste. Proszę o poradę. 

    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    04.06.21

    Najnowsza odpowiedź

    04.06.21

    Odpowiedzi

    0

    Wyświetlenia

    303

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon