Wróć do tematów

Wymiana oleju a płukanka silnika
SEAT Mii (KF1_)

  • SEAT Mii (KF1_) 1.0
    @user_408802 Jun 13, 2021
    Członek
    Witam 🙂 od 2 czerwca jestem posiadaczem Seata Mii 2014  r silnik CHYA nie wiem kiedy był zmieniany w nim olej ,ale wiem że jest to Castrol Edge 5w30 i moje pytanie dotyczy czy w silniku gdzie pasek rozrządu pracuje w oleju można stosować płukankę silnika? Drugie pytanie dotyczy filtra paliwa którego nigdzie nie widzę ?
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    13.06.21

    Najnowsza odpowiedź

    21.06.21

    Odpowiedzi

    5

    Wyświetlenia

    464

  • @Andrzej Boguta Jun 17, 2021
    Ekspert AUTODOC
    Witam.
     1. Można stosować płukankę silnika. 2. Filtr paliwa znajduje się obok zbiornika paliwa na dole. W razie jak filtra nie ma w tym miejscu oznacza, że to jest wersja z modułem paliwowym oraz razem z pompą znajduje się w zbiorniku. W tej sytuacji filtr nie można wymienić. 
    Odpowiedz
  • SEAT Mii (KF1_) 1.0
    @user_408802 Jun 19, 2021
    Członek
    Witam i dzięki za odpowiedź 🙂 A jaką płukankę najlepiej by było stosować? mam kupioną Liquit moly , ale nie wiem czy ”ryzykować” 🙂 co do filtra paliwa , to jeszcze dokładnie temu się przyjrzę, wiem że nie ma go przed bakiem od strony wlewu , nie zaglądałem jeszcze z drugiej strony baku przy belce . A jeśli jest to wersja z modułem paliwowym w baku czy można to jakoś czyścić? tak jak robiłem to w golfie 1,9 sdi gdzie z baku wyjmowałem taki plastikowy kosz i to czyściłem przed zimą ? A może dać plastikowy filterek na przewód paliwa przy silniku? Pozdrawiam.
    Odpowiedz
  • SEAT Mii (KF1_) 1.0
    @user_408802 Jun 19, 2021
    Członek
    Edyta 🙂 przed chwilką zajrzałem pod samochód i widać tylko przewody wychodzące z baku żadnego filtra nie ma 🙁

    Odpowiedz
    • @Andrzej Boguta @user_408802 Jun 21, 2021
      Ekspert AUTODOC
      Witamy.
      LIQUI MOLY jeden z najlepszych i sprawdzonych producentów. Polecamy zostasować płukankę tej firmy. Odnośnie czyszczenia filtra paliwa niestety nie możemy udzielić informacji. Prosimy skonsultować się z mechanikiem. 
      Odpowiedz
    • SEAT Mii (KF1_) 1.0
      @user_408802 @Andrzej Boguta Jun 21, 2021
      Członek
      Użyłem płukanki olej zmieniłem , na razie ok 🙂
      Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon