AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / RENAULT / Wymiana żarówek lamp przednich w Renault Megane II

Wróć do tematów

Wymiana żarówek lamp przednich w Renault Megane II
RENAULT MEGANE II nadwozie pełne / kombi (KM_)

  • @Cank1977 Sep 21, 2020
    Członek
    Ludzie, proszę o pomóc jak można wymienić samemu żarówkę w reflektorze, nie mogę zrozumieć jak to robić. 
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    21.09.20

    Najnowsza odpowiedź

    23.09.20

    Odpowiedzi

    2

    Wyświetlenia

    9490

  • @Solem1993 Sep 22, 2020
    Członek
    Najprawdopodobniej wymienia się na skręconym kołu, w nadkołu powinna być osłona plastikowa, którą należy zdjąć, aby mieć dostęp do lampy… 
    Odpowiedz
  • @Eire1989 Sep 23, 2020
    Członek
    Wymieniłem żarówki w swoim Megane (wymiana żarówek świateł mijania oraz świateł drogowych) i mogę powiedzieć: 
    1. Z prawej strony zarówki wymieniają się łatwo w komorze silnika, bez zdejmowania osłony w nadkołu. 
    2. Z lewej strony żarówka świateł drogowych wymienia się identycznie jak z prawej strony, a zarówkę świateł mijania rzeczywiście należy wymienić po zdjęciu osłony w nadkołu (pierwszy raz to zajęło 10 min, następnie 1-2 min.) 
    3. Ważne żeby poprawnie podłączyć wtyczki ( kto widział lampy rozumie co mam na uwadze) 
    4. Światła postojowe- jeszcze nie miałem powodu do wymiany, jednak z tego co widziałem to jest proste. 
    5. RZETELNIE mocujcie osłonę płastikową nadkoła, w przeciwnym razie może odlecieć w trakcie jazdy, jeśli nie wszystkie zaczepy na swoim miejscu. 
    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon