Wróć do tematów

Zarówki Stop
LANCIA Ypsilon (312_)

  • LANCIA Ypsilon (312_) 1.3 D Multijet
    @r@franco Apr 23, 2021
    Członek
    Witam pięknie – Spaliła się żarówka w Lancii Y 312 światła stop z lewej strony – jak dostać się do  kasety zespołu żarówek .- co trzeba odkręcić . Dziękuję z góry za pomoc .Pozdrawiam  
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    23.04.21

    Najnowsza odpowiedź

    27.04.21

    Odpowiedzi

    4

    Wyświetlenia

    404

  • @Andrzej Boguta Apr 26, 2021
    Ekspert AUTODOC
    Witam. 
    Wymiana żarówek:
    1. Zdemontować soczewkę lampy tylnej zespolonej. 
    2. Aby wymienić żarówkę kierunkowskazu lub żarówkę światła stop, wystarczy obrócić je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i wyjąć z oprawki.
    3. Aby uzyskać dostęp do zarówek światła cofania, należy zdjąć osłonę plastikową.
    4. Aby zdemontować cały zespół lampy, należy odłączyć wiązkę elektryczną. 
    5. Montaż odbywa się w odwrotnej kolejności.
    Odpowiedz
    • LANCIA Ypsilon (312_) 1.3 D Multijet
      @r@franco @Andrzej Boguta Apr 27, 2021
      Członek
      Dzięki piękne za chęci ale mi chodzi jak zdemontować klosz lub klosz z kasetą czyli pkt 1 Twojej odpowiedzi . Po odkręceniu dwóch śrub, które maskuje klapa bagażnika , nie chcę uszkodzić lampy a stawia opór a jest to kaseta specyficznego kształtu i czy nie trzeba pod jakimś kątem to ściągać lub w inny sposób do tego podejść . Pozdrawiam 
      Odpowiedz
    • @Andrzej Boguta @r@franco Apr 27, 2021
      Ekspert AUTODOC
      Dziękuję za informację. W sprawie demontażu klosza niestety nie mogę udzielić dokładnej informacji. Polecam skonsultować się z mechanikiem. 
      Odpowiedz
    • LANCIA Ypsilon (312_) 1.3 D Multijet
      @r@franco @Andrzej Boguta Apr 27, 2021
      Członek
      Dzięki . Nie dawało mi to spokoju i zrobiłem jeszcze jedno podejście do lampy mojej Lanci Ypsilon ale tym razem ze skutkiem czego dowodem jest jednoręki film na YUTUBE Wymiana żarówki w Lancia Ypsilon . Pozdrawiam 
      Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon