AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / CITROËN / Citroen c4 grand picasso II 1,6 HDI – MCP Automat wyłącza się podczas jazdy

Wróć do tematów

Citroen c4 grand picasso II 1,6 HDI – MCP Automat wyłącza się podczas jazdy
CITROËN C4 Grand Picasso II

  • @user_1676470 Jun 18, 2023
    Członek

    Witam serdecznie.
    Mam problem z samo wyłączaniem się automatu w trakcie jazdy. Poniżej opis co się dzieje.
    Jadąc autostradą 135km/h nagle znika mi napis trybu “AUTO” (automatyczny) nad wyświetlającym się biegiem. Auto zaczyna zwalniać. Naciskanie gazu, przełączanie na Manual nic nie pomaga. Po chwili tryb “AUTO” się pojawia i auto przyspiesza do zadanej prędkości. Po czym znowu gaśnie i auto znowu zwalnia i tak w kółko. Gdy taki problem występuje w czasie jazdy w obszarze zabudowanym to normalnie mogę dodawać gazu i jechać na manualu. Niestety przy większych prędkościach tak jakby tracił moc. Przechodził do trybu awaryjnego?
    Co może być przyczyną takiej sprawy? Bo nie wiem czy czekać aż mój mechanik wróci z wakacji czy może lepiej udać się do elektryka samochodowego. Zaznaczę, że niedawno miałem zmieniane opony. Czy jest możliwość, że czujnik ABS został źle podłączony (gdzie czytałem, że może to być powodem). Mam do pracy spory kawałek i jazda na ryzyku nie za bardzo mi odpowiada.
    Z góry dziękuję Wam za pomoc.

    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    18.06.23

    Najnowsza odpowiedź

    19.06.23

    Odpowiedzi

    1

    Wyświetlenia

    130

  • @Natied Jun 19, 2023
    Członek
    Witam,
    W moim samochodzie to się nigdy nie zdarzyło, ale myślę, że najpierw trzeba poszukać problemów z okablowaniem ze sterownikami lub wyłącznikiem zapłonu.
    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon