Kokpit
KIA CEE'D hatchback (ED)

  • @user_253074 Feb 23, 2021
    Członek
    Witam, muszę wyjąć deskę rozdzielczą w celu jej naprawy( rozkleja się) czy ma ktoś w tym temacie doświadczenie ? nie wiem jak się do tego i od czego zabrać. Może ktos jest w posiadaniu schematu, filmiku instruktazowego? Za każdą pomoc dzięki, Pozdrawiam.
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    23.02.21

    Najnowsza odpowiedź

    26.02.21

    Odpowiedzi

    3

    Wyświetlenia

    3522

  • @Ivan_cz Feb 25, 2021
    Członek
    Zdejmowałem w ten sposób:
    Najpierw zdjąłem osłonę radia. Osłona jest mocowana klipsami na dole, z boku i w środku.
    Dalej panel sterowania lusterkami. Również jest mocowany klipsami na dole i z boku. Obowiązkowo odłączyć złącze sterowania lusterka. 
    Nakładka na dole, która znajduje się pod deską rozdzielczą. Dolna część tej nakładki to jest osłona górna kierownicy. Aby to wszystko zdjąć, należy obrócić kierownicę w dowolną stronę: przy skręcaniu zobaczysz śrubę. Po odkręceniu tej śruby kręć kierownicą w przeciwną stronę, aż zobaczysz drugą śrubę. Odkręcamy drugą. Następnie powoli pociągamy pokrywę do siebie, aż odskoczy od deski rozdzielczej.
    Następnie odkręcamy kratki wentylacyjne, które są mocowane na 6 śrub od dołu i na górze za pomocą klipsów. Również odłączamy sterownik zegarowy i włącznik świateł awaryjnych. Nad deską rozdzielczą znajduje się daszek, który trzyma się na 2 śrubach i klipsach. Te same dwie śruby trzymają deskę rozdzielczą. Ostrożnie usuwamy klipsy szpatułką lub linijką, odkręcamy 2 śruby i teraz mamy pełny dostęp do deski rozdzielczej.
    Przygotowanie do demontażu deski rozdzielczej. Odkręcamy ostatnie 2 śruby i przesuwając ręce w otwory, w których kiedyś znajdowały się kratki wentylacyjne, delikatnie pociągamy kokpit do siebie. Zanim deska rozdzielcza zostanie wyjęta, sprawdź czy wszystkie złącza zostały odłączone. 
    Odpowiedz
    • @user_253074 @Ivan_cz Feb 25, 2021
      Członek
      Cześć, który to jest panel sterowania lusterkami? sterowanie mam w drzwiach chyba ze chodzi o cos innego, jak postepowac z air bag ?kierownicy nie trzeba sciagac zeby calkowicie wyjac kokpit z auta? a zegary? dzieki, pozdrawiam
      Odpowiedz
    • @Ivan_cz @user_253074 Feb 26, 2021
      Członek
      mam taką nakładkę ze sterowaniem lusterka na kokpicie. Kierownica wraz z kolumną musi być opuszczona. Pod spodem znajdują się śruby, które musisz odkręcić. Zegary należy odłączyć. 
      Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon