AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / NISSAN / Nissan leaf 1 skrzypienie przy skręcaniu mocno kół.

Wróć do tematów

Nissan leaf 1 skrzypienie przy skręcaniu mocno kół.
NISSAN

  • NISSAN LEAF Electric
    @user_1204134 Oct 21, 2022
    Członek
    Witam
    Pacjent Nissan Leaf 1 2014 24kW Tekna 86000km (Norweg)
    Skrzypienie z przodu podczas mocniejszego skrętu.
    Występuje tylko przy małych prędkościach do 5km/h jazda do przodu i do tyłu.
    Maglownica sprawdzona i podregulowana wraz z końcówkami drążków.
    Amortyzatory gazowe sprawdzone wyczyszczone wraz z łuzami i podkładami gumowymi.
    Sprężyny amortyzatorów sprawdzone i wyczyszczone.
    Wymienione na nowe górne łożyska amortyzatorów i poduszki z tulejami.
    Wymienione na nowe łączniki stabilizatorów.
    Wymieniono sworznie wahaczy.
    Rozebrano i wyczyszczono zaciski hamulców wraz osłonami.
    Rozebrano i wyczyszczono piasty, przeguby oraz łożyska.
    Wyczyszczono i zakonserwowano sanki od silnika.
    Wymieniono olej przekładniowy os skrzyni.
    Tarcze i klocki zużycie 20%
    Wszystkie podzespoły przy montażu przesmarowane smarem miedzianym, gwinty zabezpieczone przed korozją. 
    Nadmieniam iż wszystko robione x2 po lewo i po prawo.
    Poprawa po wszystkich pracach w 50%, coś pomogło i coś jeszcze dolega.
    Nie mam już koncepcji co to może być, warsztaty samochodowe proponują więcej wymian.
    Koszty jak na razie to 1600 zł, gdyż wszystko robię sam, a podzespoły cenowe nie są jakoś kosmiczne, wycena w warsztacie 3100 zł.
    Doświadczenie w naprawach bieżących i podzespołów posiadam od 10 lat, narzędzia również, nie stosuje najtańszych wyrobów.
    YT, fora, FB, net sprawdzone – brak konstruktywnej odpowiedzi, tylko wymieniać dalej, ale już nie ma bardzo co.
    Wiem że w silnikach spalinowych coś takiego nie jest słyszalne gdyż jest zagłuszane pracą silnika.
    W elektryku jest denerwujące, piski i stuki przy skręcaniu ostrym na parkingu. Koła proste wszystko ok, bez względu na nierówności.
    Takie dźwięki zwiastują jakieś zużycie, tylko czego. Zaraz skończą się możliwości, a mądrych brak.
    Czy znajdzie się tutaj jakiś doktor z poradą On-line jak na NFZ, czy tylko serwis zostaje który chyba będę zmuszony odwiedzić, ale z doświadczenia wiem że ich wiedza często na niskim poziomie i ograniczają się tak ja do wymian, lecz klient płaci więc problemu nie ma bo robimy do bólu, aż będzie dobrze. A wiadomo że koszty tutaj grają rolę.
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    21.10.22

    Najnowsza odpowiedź

    21.10.22

    Odpowiedzi

    0

    Wyświetlenia

    179

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon