AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / AUDI / Problem z uciekającym płynem chłodniczym i dymieniem spod maski

Wróć do tematów

Problem z uciekającym płynem chłodniczym i dymieniem spod maski
AUDI A3 Sportback (8PA)

  • @user_1224474 Nov 04, 2022
    Członek
    Witam, w moim A3 1.6FSI po trasie 250km zniknął płyn chłodzący, pojawił się komunikat COOLANT, po czym zaczęło strasznie dymić/parować spod maski.
    Na następny dzień wlałem płyn do zbiorniczka wyrównawczego do maxa i się przejechałem, dopiero gdy rozgrzał się, zaczął się ten problem – znikający płyn chłodniczy oraz dymienie/parowanie spod maski.
    Cała zawartość zbiornika wyrównawczego zniknęła po ok. 5km.
    Dodam, iż nie kopci z wydechu, nie mam pomysłu co to może być, uszczelka pod głowicą czy jakiś wężyk puścił?
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    04.11.22

    Najnowsza odpowiedź

    07.11.22

    Odpowiedzi

    1

    Wyświetlenia

    160

  • @Obscou Nov 07, 2022
    Członek
    Witam,

    Cóż, trudno określić uszczelkę podgłowicową lub wąż jest zepsuty, trzeba poszukać,
    nie da się ustalić bez prawidłowej diagnostyki, możliwe, że to tylko wąż, który trafia do dużego koła układu chłodzenia i po otwarciu termostatu płyn chłodzący zaczyna wypływać. Pozdrawiam
    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon