AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / SKODA / Samodzielne odpowietrzenie układu paliwowego po wymianie filtra paliwa

Wróć do tematów

Samodzielne odpowietrzenie układu paliwowego po wymianie filtra paliwa
SKODA SUPERB kombi (3V5)

  • SKODA SUPERB kombi (3V5) 2.0 TDI
    @user_1526102 Apr 13, 2023
    Członek
    Jak samodzielnie prawidłowo odpowietrzyć ukł. paliwa po wymianie filtra paliwa? Czytałem na ten temat na tym forum o wymianie filtra paliwa, ale o samym procesie odpowietrzania nic nie ma. Oczywiście wiem jak przeprowadzić odpowietrzenie ” po staremu”, kiedy samochody nie wymagały takiej precyzji przy wykonywaniu tych czynności. Czytałem, że w nowoczesnych pojazdach nawet nieznaczna ilość zawartego w paliwie powietrza może uszkodzić układ wtryskowy i kręcenie silnikiem na pusto bez paliwa może doprowadzić do znacznych i kosztownych uszkodzeń. Pytanie, czy to prawda i jeżeli tak to w jaki sposób ASO wykonuje takie odpowietrzanie i jak wykonać to w warunkach garażowych?
    Będę wdzięczny za opinie, podpowiedzi i uwagi z własnych doświadczeń
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    13.04.23

    Najnowsza odpowiedź

    13.04.23

    Odpowiedzi

    0

    Wyświetlenia

    245

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon