AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / SEAT / Wymiana trzeciego światła stop w Leon III

Wróć do tematów

Wymiana trzeciego światła stop w Leon III
SEAT Leon SC (5F5)

  • @user_136153 Oct 21, 2020
    Członek
    Witam
    Może ktoś rozbierał już lub wymieniał trzecie światło stopu w seat Leon III hatchback. Domyslam się że trzeba plastiki klapy zdjąć ale nie widzę nigdzie śrubek a nie chce na siłę połamać zatrzasków 
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    21.10.20

    Najnowsza odpowiedź

    21.10.20

    Odpowiedzi

    1

    Wyświetlenia

    2786

  • @Cood Oct 21, 2020
    Członek
    Miałem pęknięte światło stopu obok dyszy spryskiwacza więc zdecydowałem wymienić na nowy. Oczywiście ściągacza do plastików nie miałem, sądząc po opisach wielu korzystało ze zwykłych podręcznych narzędzi, np. linijka. Ja pod ręką miałem starą kartę kredytową =). Wystarczy tylko wcisnąć kartę między górną krawędzią lampy a metalową pokrywą bagażnika i otwierasz jak tylną obudowę telefonu komórkowego. Dalej wszystko jest jasne – złącze elektryczne oraz złącze wężu spryskiwacza. Lampę wkłada się z powrotem przez proste wciśnięcie, aż wskoczy na miejsce.

    Kilka uwag: na złączu węża znajduje się czarny przycisk, który przesuwa się w bok, aby można było zdjąć wąż.
    Przy założeniu lampy na miejsce należy zadbać o gumę uszczelniającą, aby się nie wysunęła na zewnątrz. 
    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon