AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / PEUGEOT / antipollution fault pojawia się i znika?

Wróć do tematów

antipollution fault pojawia się i znika?
PEUGEOT 207 SW (WK_)

  • @user_380860 May 28, 2021
    Członek
    Kilka miesięcy temu pojawił mi się błąd antipollution fault. Jednocześnie samochód szarpał na wolnych obrotach. komputer wykazał wypadanie zapłonu.  Mechanik wymienił cewki. Szarpanie ustało. Błąd zniknął na chwilę . Ponowna diagnostyka i znów wypadanie zapłonu, mechanik zasugerował wizytę u elektryka, który wykasował błąd. Wystarczyła na kilkadziesiąt kilometrów. Następnie mechanik wymienił świece. I znów błąd po przejechaniu kilkudziesięciu km. Spróbowałam sposobu z YT  i zatankowałam kilkanaście litrów najlepszego paliwa- błąd zniknął od razu. Ale za kilkadziesiąt km powtórka z rozrywki. Inny mechanik na diagnostyce silnika stwierdził, że rozrząd w porządku, że właściwie nie wiedzą co, ale zasugerował płukanie wtrysków myjką ultradzwiękową. Dziś błąd znów zniknął, sam z siebie.  Silnik  1,6 VTI, 120km, benzyna . Ręce mi opadają bo samochód non stop u mechaników, którzy nie bardzo wiedzą jak to ugryźć. Czy faktycznie takie płukanie wtrysków tą myjką ultradżwiękową może pomóc? Samochód chcę sprzedać, bo jest dla mnie za duży, ale nie chcę wpuścić na minę potencjalnego kupca.
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    28.05.21

    Najnowsza odpowiedź

    03.10.23

    Odpowiedzi

    1

    Wyświetlenia

    7708

  • @user_1907764 Oct 03, 2023
    Członek
    Witam. Mam dokładnie ten sam problem z tym autem. Czy udało się to zdiagnozować problem? Bardzo proszę o odpowiedź bo też mi ręce opadają 
    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon