AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / TOYOTA / Uszkodzony zawór scv w TOYOTA – jakie objawy?

Wróć do tematów

Uszkodzony zawór scv w TOYOTA – jakie objawy?
TOYOTA AVENSIS kombi (T25)

  • TOYOTA | AVENSIS kombi (T25)
    @Waclaw Mar 17, 2021
    Członek

    Cześć!
    Od niedawna mam problemy z mocą silnika w swoim aucie. Mianowicie zaczyna krztusić się na obrotach między 3000 a 3500 rpm. Teraz dławi się nawet na niższych obrotach, już od 2000 rpm zaczyna się robić problematycznie. Dla pewności stwierdziłem, że dobrze jest wymienić filtr powietrza i paliwa, ale to nie pomogło. Ostatnio wyskoczył mi również błąd P1228. Myślicie, że mogą to być objawy uszkodzonego zaworu scv?

    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    17.03.21

    Najnowsza odpowiedź

    22.03.21

    Odpowiedzi

    1

    Wyświetlenia

    9246

  • TOYOTA | HILUX
    @N.T. Mar 22, 2021
    Członek

    Przede wszystkim zmierz korekcję wtrysków na cylindrach na zimnym silniku. Jeśli chodzi o błąd P1228, to w jego przypadku należy po prostu wymienić zawory. Problem leży w tym, że nie ma przyporządkowanego kodu błędu do zaworków scv, więc dobrze zadziałać w tym kierunku przy tego typu objawach.

    Odpowiedz

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon