10 podstawowych narzędzi do naprawy samochodu

10 podstawowych narzędzi do naprawy samochodu

 Masz je w swoim garażu? 

  1. Klucz dynamometryczny. Narzędzie to przykłada określony moment obrotowy do gwintowanych elementów złącznych. Używanie go zmniejsza ryzyko uszkodzenia gwintu z powodu przyłożenia nadmiernej siły.

  2. Klucz z grzechotką. Narzędzie to zostało zaprojektowane tak, aby podczas odkręcania i dokręcania elementów złącznych nie trzeba było go odrywać od nich. Pozwala to na pracę z połączeniami śrubowymi w ciasnych przestrzeniach.

  3. Klucz płasko-oczkowy. Jeden z jego końców jest otwarty i ma kształt litery U, a drugi to grzechotka. Zapewnia solidną przyczepność do elementów złącznych. Wyróżnia się prostotą budowy i niską ceną.

  4. Pokrętka. To proste narzędzie może pomóc Ci poradzić sobie z mocno przykręconymi złączami.

  5. Nasadki. To końcówki do kluczy dynamometrycznych, kluczy z grzechotką, wkrętarek i innych narzędzi. Umożliwiają one szybkie wkręcanie i odkręcanie każdego rodzaju gwintowanych elementów złącznych.

  6. Płaski śrubokręt. Narzędzie to jest niezbędne podczas wkręcania lub odkręcania gwintowanych elementów złącznych. Zwłaszcza jeśli nie jest dostępny sprzęt elektryczny lub pneumatyczny. Jest niedrogie i zajmuje minimalną powierzchnię podczas przechowywania.

  7. Śrubokręt krzyżowy Phillips. To narzędzie ma te same zalety, co poprzednie narzędzie.

  8. Młotek gumowy. Tego typu narzędzie ręczne jest używane do prostowania, montażu i demontażu delikatnych części. Stosuje się go również podczas pracy ze zwykłym dłutem lub dłutem do drewna, lub innymi narzędziami, aby uniknąć uszkodzenia trzonka.

  9. Dźwignia montażowa. Narzędzie to pozwala na usunięcie części metalowych i uszkodzonych konstrukcji. Występuje w różnych rozmiarach.

  10. Szczotka druciana. Szczotka druciana jest używana do czyszczenia powierzchni metalowych. Z jej pomocą można szybko usunąć stary lakier, rdzę i brud.
[Głosów: 0   Average: 0/5]

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *