Wycieraczki samochodowe: Top 7 najlepszych marek

Wycieraczki samochodowe: Top 7 najlepszych marek

Wycieraczki samochodowe należą do materiałów eksploatacyjnych, które podlegają zużyciu i które trzeba wymieniać raz na jakiś czas, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas jazdy. Zużyty element gumowy zamiast dokładnie wycierać szybę zaczyna rozmazywać na niej brud i nie usuwa z niej wody. Wpływa to negatywnie na widoczność. Wycieraczki wymienia się według zaleceń producentów co 6 miesięcy lub co rok, jednak jeśli pióra zaczęły piszczeć, przestały odpowiednio przylegać do szyby i widoczna jest korozja, nadszedł czas na zakup nowych. Pamiętaj o regularnej wymianie piór i nie żałowaniu płynu do spryskiwaczy, aby zapobiec porysowaniu szyby. Gdy wycieraczki przymarzły zimą, zamiast odrywać je na siłę, użyj odmrażacza. Nasz artykuł będzie dla Ciebie przewodnikiem po najlepszych markach oraz po tym, jak dobrać idealny produkt do swojego auta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wycieraczek do samochodu?

 • i Rodzaj
  Na rynku dostępne są trzy rodzaje wycieraczek samochodowych: szkieletowe (klasyczne), bezszkieletowe (płaskie) i hybrydowe. Pierwsze z nich wyposażone są w metalowy szkielet. Sprzedawane są w niższej cenie, ale nie są tak aerodynamiczne jak płaskie pióra. Sprawdzają się za to lepiej podczas intensywnych opadów deszczu, jednak są bardziej narażone na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Bezszkieletowe wycieraczki pozbawione są przegubów. Pomimo wyższej ceny przylegają lepiej do szyby podczas jazdy z dużą prędkością i są bardziej trwałe. Lepiej znoszą silne podmuchy wiatru, pewnie trzymając się powierzchni szyby. Elementy hybrydowe są natomiast połączeniem obu rodzaju piór. Wyposażone są w szkielet, ale dzięki niskiemu profilowi nie jest on tak zauważalny jak w wycieraczkach przegubowych. Cechą łączące je z płaskimi piórami jest równomierny docisk do szyby dzięki zastosowaniu inteligentnego systemu.
 • i Rozmiar
  Wybierając wycieraczki do samochodu, trzeba zwrócić uwagę na ich rozmiar, który określony jest głównie w centymetrach lub calach. Ważne jest sprawdzenie, czy lewe i prawe pióro ma taką samą długość. Często pióro po stronie kierowcy jest nieco dłuższe od tego po stronie pasażera. Za małe pióra nie będą w dostateczny sposób wycierały powierzchni szyby, a za długie będę o siebie zahaczać. Rozmiar łatwo jest dobrać, mierząc stare pióra lub korzystając z katalogów producentów, podając markę i model samochodu.
 • i Mocowanie
  Aby zamocować wycieraczkę na ramieniu potrzebny jest uchwyt. Większość wycieraczek dysponuje uniwersalnym mocowaniem bądź też producent dodaje do swojego produktu komplet adapterów. Trzeba jednak zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ na rynku istnieją również produkty dedykowane do określonych modeli samochodów. Warto upewnić się zawczasu, aby nie napotkać późniejszych problemów z montażem.
 • i Materiał wykonania
  To, z jakiego materiału wykonane jest pióro wycieraczki samochodowej wpływa na jego żywotność. Najbardziej trwałe są elementy stworzone z mieszanki gumowej i grafitu. Zastosowanie syntetycznych materiałów w produkcji sprawia, że produkt jest tańszy, ale też szybciej się zużywa i trzeba go również częściej wymieniać. Materiał pióra nie definiuje jedynie jego trwałości, ale również wpływa na wydajność wycierania szyby.
  Na co zwrócić uwagę przy wyborze wycieraczek do samochodu
 • i Przyleganie do szyby
  Nacisk wywierany przez wycieraczkę na szybę jest istotny, ponieważ dzięki temu przeciera ona jej powierzchnię bez pozostawiania smug. Właściwie dopasowany produkt o kształcie odpowiednim do krzywizny szyby i sztywności będzie równomiernie przylegał do powierzchni, zapewniając kierowcy nieograniczoną widoczność.
 • i Głośność pracy
  Komfort jazdy jest bardzo ważny dla jej bezpieczeństwa. Irytujące dźwięki i piszczenie wytwarzane przez źle dobrane lub zużyte pióra mogą odwrócić naszą uwagę od drogi i być przyczyną tragedii. Szczególnie znaczące jest to, aby wycieraczka nie była hałaśliwa podczas jazdy z dużą prędkością. Odpowiednie wyprofilowanie produktu poprawia jego aerodynamikę i zapewnia bezgłośną pracę.
 • i Ochrona antykorozyjna
  Aby uchronić się przed korozją metalowych elementów piór, trzeba zwrócić uwagę na ich powłokę. Najlepiej powinny być ocynkowane, posiadać kilkuwarstwową powłokę lakieru i specjalnej mieszanki poliestrowej. Tylko w ten sposób zapewniona jest ochrona metalowych elementów wycieraczki przed korozją w związku ze stałym narażeniem na wilgoć. Przy wyborze piór zwracaj uwagę na wspomniane parametry.
  Poniżej przygotowaliśmy zestawienie naszych faworytów. To znane marki, które produkują różne rodzaje wycieraczek samochodowych. Na pewno znajdziesz wśród nich produkty warte uwagi przy nachodzącej wymianie piór.

Najlepsze wycieraczki: TOP 7

BOSCH

Bosch: najlepsze wycieraczki

Marka Bosch posiada w swojej ofercie zarówno wycieraczki szkieletowe, jak i bezszkieletowe. Oba rodzaje wyposażone są w adapter Quick Clip ułatwiający montaż, zatem z założeniem nowych piór poradzi sobie każdy. Producent stawia na wysoką jakość materiałów, dzięki czemu jego pióra wycieraczek są trwałe. Zastosowana guma precyzyjnie wyciera przednią szybę, a wycieraczka nie wydaje nieprzyjemnych odgłosów dzięki odpowiednio mocnemu dociskowi do krzywizny szyby. Użycie dobrej jakości materiałów sprawia, że Bosch może zaoferować produkty, których żywotność jest dłuższa o 40% od produktów konkurencji. Szczególnie lubiane przez kierowców są bezszkieletowe wycieraczki samochodowe Aerotwin, które wycierają powierzchnię szyby skutecznie i bezgłośnie.

VALEO

Valeo - wycieraczki samochodowe

To lider na rynku motoryzacyjnym w produkcji wycieraczek na rynek wtórny, ale również na montaż fabryczny. Jego produkty wybierane są przez największych producentów samochodów. Marka oferuje trzy segmenty wycieraczek samochodowych. Dwa z nich zapewniają uniwersalne dopasowanie do każdego samochodu, a seria Silencio dedykowanych wycieraczek oferuje wysoką jakość, najlepszą wydajność i bezgłośne wycieranie nawet przy wysokiej prędkości jazdy. Dobrym atutem jest zastosowanie w nich wskaźniki zużycia, dzięki któremu wiadomo, kiedy wymienić pióra. Użyta w produkcji guma Tec3 wydłuża żywotność produktów i eliminuje powstawanie smug na szybie. Wycieraczki Valeo sprawdzą się w każdej pogodzie i mają świetny stosunek ceny do jakości.

DENSO

Denso: rodzaje wycieraczek samochodowych

To producent, który może pochwalić się wysoką jakością wycieraczek hybrydowych przewidzianych w dużej mierze dla samochodów ciężarowych i do szybkiej jazdy. Do wytworzenia pióra używana jest sztywna guma z powłoką grafitową. Zapewnia ona ochronę piórom przed wszelkimi warunkami pogodowymi oraz promieniowaniem UV. Łatwy montaż za pomocą systemu click-on, świetne przyleganie do szyby, a przy tym precyzja jej wycierania to jedne z wielu zalet tych produktów. Ze względu na wysoką trwałość materiałów wycieraczki hybrydowe tej marki bez problemu radzą sobie z lodem, podczas silnych opadów deszczu i gradu. Są one z pewnością świetnym wyborem na zimę, ponieważ zapewniają dobrą widoczność w ekstremalnych warunkach.

CHAMPION

Champion: top 7 najlepszych marek wycieraczki samochodowe

Kolejne wycieraczki na liście, którym są niestraszne żadne warunki atmosferyczne. Skutecznie czyszczą szyby w każdej pogodzie, również zimą. Champion oferuje zarówno bezszkieletowe, jak i szkieletowe warianty z oryginalnym mocowaniem do praktycznie wszystkich samochodów na rynku. Guma, z jakiej zostały wykonane pióra, jest odporna na porywy wiatru. Oprócz wydajnego czyszczenia wycieraczki pracują niezwykle cicho. Ich produkcja na terenie UE jest zgodna z europejskimi standardami jakości.

HELLA

Hella: najlepsze wycieraczki

To marka oferująca różne rodzaje dobrej jakości wycieraczek w przystępnej cenie. W jej ofercie znajdziemy modele konwencjonalne, płaskie, hybrydowe, jak również wyposażone w dysze płynu do spryskiwaczy, które równomiernie rozprowadzają go po powierzchni szyby. Dzięki dobremu przyleganiu i naciskowi szyba wycierana jest wydajnie i skutecznie. Guma piór jest mieszanką kauczuku i grafitu, dzięki czemu ich praca jest niezwykle cicha, a połączenie tych materiałów daje wycieraczkom większą trwałość. Dużą zaletą tych piór jest wysoka jakość oferowana w atrakcyjnej cenie.

CONTINENTAL

Continental: wycieraczki samochodowe

Continental to renomowana firma, która w swojej ofercie ma wycieraczki do samochodu zapewniające bezpieczeństwo i dbające o optymalną widoczność w każdych warunkach. Na szczególną uwagę zasługuje wariant bezszkieletowy w najnowocześniejszej technologii. Opatentowany profil sprawia, że pióro idealnie przylega do szyby również podczas jazdy z dużą prędkością. Dodatkowo wbudowana szyna sprawia, że wycieraczka jest stabilna, a nacisk na szybę jest równomiernie rozłożony. Gumowe pióro wyciera powierzchnię bezgłośnie i wydajnie niezależnie od prędkości jazdy. Continental zawarł w swoich produktach system adapterów, dzięki którym montaż jest bardzo szybki i bezproblemowy.

OXIMO

Oximo - wycieraczki do samochodu

Marka, która w gamie swoich produktów posiada ciekawy model wycieraczek bezszkieletowych ze spojlerem i wymiennymi mocowaniami aż 11 różnych typów. Pióro wykonane jest z mieszanki kauczuku i silikonu z powłoką antypoślizgową, dzięki której wycieranie szyby jest wydajne i bardzo ciche. Producent postawił również na dobrą aerodynamikę. Nie straszne są im żadne warunki pogodowe. Zastosowana ocynkowana stal na metalowych elementach eliminuje ryzyko korozji. Wycieraczki można zamontować w samochodach z kierownicą po lewej i po prawej stronie.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *