Ważne!
Procedura wymiany może być stosowana dla:
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi Zobacz więcej

Kolejne kroki mogą się różnić w zależności od konstrukcji samochodu.

Niniejszy film przedstawia procedurę wymiany podobnej części samochodowej w innym pojeździe

Wszystkie części, które można wymienić – Zawór EGR do Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) i innych modeli FORD
Jak wymienić Zawór EGR w Ford Fiesta Mk6 1.25 – instrukcje krok po kroku prostej naprawy samochodu Zawór EGR
Jak wymienić Moduł EGR w Ford Fiesta Mk6 1.25 – instrukcje krok po kroku prostej naprawy samochodu Moduł EGR
Jak wymienić Zawór, sterowanie wydechem, recylkulacja spalin w Ford Fiesta Mk6 1.25 – instrukcje krok po kroku prostej naprawy samochodu Zawór, sterowanie wydechem, recylkulacja spalin
Jak wymienić Przewód, zawór AGR w Ford Fiesta Mk6 1.25 – instrukcje krok po kroku prostej naprawy samochodu Przewód, zawór AGR
Narzędzia
Wymiana: zaworu EGR – FORD FIESTA VI. Narzędzia, których będziesz potrzebować:
Uniwersalny spray do czyszczenia
Spray do konserwacji instalacji elektrycznych
Masa uszczelniająca
Klucz dynamometryczny
Nasadka o numerze 8
Klucz grzechotkowy
Szczypce do opasek click-R
Pokrowiec na błotnik
Wymiana: zaworu EGR – FORD FIESTA VI. AUTODOC zaleca:
  • Usuń kod usterki z elektronicznego modułu sterującego po wymianie zaworu EGR.
  • Wszystkie prace powinny być dokonane na zgaszonym silniku.
Wymiana: zaworu EGR – FORD FIESTA VI. Zalecana kolejność kroków:
  1. Krok 1
    Odkryj maskę silnika.
    Krok 2
    Skorzystaj z osłony chroniącej zderzak w celu zapobiegnięcia uszkodzenia powłoki lakierniczej oraz plastikowych elementów samochodu.
    Krok 3
    Wymiana Zawór EGR Ford Fiesta Mk6 1.25 2008 - darmowe instrukcje PDF i wideo
    Zdejmij pokrywę silnika.
    AUTODOC poleca:
    Wymiana: zaworu EGR – FORD FIESTA VI. Nie używaj nadmiernej siły podczas demontażu części, ponieważ można ją w ten sposób uszkodzić.
  2. Krok 4
    Jak wymienić Zawór EGR FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi 2009 - instrukcje krok po kroku i filmiki instruktażowe
    Wyczyść zawór EGR. Skorzystaj z uniwersalnego preparatu czyszczącego w aerozolu.
  3. Krok 5
    2010 Ford Fiesta Mk6 wymiana Zawór EGR: darmowe instrukcje warsztatowe
    Odłącz złącze zaworu EGR.
  4. Krok 6
    Samodzielna wymiana Zawór EGR w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi 2011
    Zdejmij obejmę przewodu zaworu EGR. Użyj szczypiec do opasek click-R.
  5. Krok 7
    Jak zdjąć i wymienić Zawór EGR Ford Fiesta Mk6 1.5 TDCi 2012 - łatwe w użyciu instrukcje online
    Odłącz przewód zaworu EGR.
  6. Krok 8
    Jak wymienić Zawór EGR w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 LPG 2013: pobierz instrukcje PDF i instrukcje wideo
    Odkręć mocowania zaworu EGR. Skorzystaj z nasadki o numerze #8. Skorzystaj z klucza grzechotkowego.
  7. Krok 9
    Jak trudno jest to zrobić samemu: wymień Zawór recyrkulacji spalin w Ford Fiesta Mk6 1.0 EcoBoost 2014 - pobierz ilustrowany przewodnik
    Wyjmij zawór EGR.
  8. Krok 10
    2015 Ford Fiesta Mk6 1.4 Zawór EGR instrukcja wymiany krok po kroku
    Wyczyść miejsce mocowania zaworu EGR. Skorzystaj z uniwersalnego preparatu czyszczącego w aerozolu.
  9. Krok 11
    Ile czasu zajmuje wymiana: Zawór EGR w Ford Fiesta Mk6 1.25 2016 - pouczająca instrukcja w formacie PDF
    Nasmaruj mocowania zaworu EGR. Użyj uszczelniacza.
Czy ta instrukcja obsługi była pomocna?
Proszę oceń tę instrukcję obsługi w skali od 1 do 5. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.
0 - użytkowników zagłosowało
Twój profil jest Twoim osobistym asystentem

Śledzi wydatki na auto, prowadzi książkę serwisową, harmonogram wymiany i zapisuje ulubione materiały, notatki i dokumenty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB!
Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) Zawór EGR wymienić zrób to sam - skanuj kod QR i ściągnij aplikację AUTODOC CLUB
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

  • - zeskanuj kod QR
  • - pobierz z App Store
  • - pobierz z Google Play
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) Zawór EGR wymiana we własnym zakresie - przewodnik online
Wskazówki i triki dotyczące FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8)
Zobacz więcej
  • Jak wymienić Zawór EGR FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi - triki do wymiany
    Sprawdzanie rozrusznika bez jego demontażu | Wskazówki od AUTODOC
  • Wymień Zawór recyrkulacji spalin Ford Fiesta Mk6 1.25 - wskazówki do wymiany
    Top 5 wskazówek, jak zapobiegać powstawaniu rdzy w samochodzie | Wskazówki od AUTODOC
  • Hacki obsługi - FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi EGR instrukcja wymiany
    3 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem opon letnich | Wskazówki od AUTODOC
  • Wymienić Elektrozawór EGR w Ford Fiesta Mk6 - darmowe porady wideo
    5 najczęstszych przyczyn wycieków oleju | Wskazówki od AUTODOC