Kiedy należy wymienić Pasek klinowy wielorowkowy w Twoim FORD FIESTA
Zalecany okres wymiany kategorii części Pasek klinowy wielorowkowy : 10 year / 140000 km
Ważne!
Procedura wymiany może być stosowana dla:
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.5 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.5 TDCi Zobacz więcej

Kolejne kroki mogą się różnić w zależności od konstrukcji samochodu.

Jak wymienić pasek wielorowkowy w FORD FIESTA JA8 [PORADNIK AUTODOC]

Jak wymienić pasek wielorowkowy w Ford Fiesta JA8 - poradnik naprawy
Wszystkie części, które można wymienić – Pasek klinowy wielorowkowy do Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) i innych modeli FORD
Jak wymienić Pasek klinowy wielorowkowy w Ford Fiesta Mk6 1.25 – instrukcje krok po kroku prostej naprawy samochodu
Pasek klinowy wielorowkowy
Jak wymienić Zestaw paska klinowego wielorowkowego w Ford Fiesta Mk6 1.25 – instrukcje krok po kroku prostej naprawy samochodu
Zestaw paska klinowego wielorowkowego
Narzędzia
Wymiana: paska wielorowkowego – Ford Fiesta JA8. Narzędzia, których będziesz potrzebować:
Klucz płasko-oczkowy o numerze 15
Bity typu Torx T30
Klucz grzechotkowy
Pokrowiec na błotnik
Wymiana: paska wielorowkowego – Ford Fiesta JA8. AUTODOC zaleca:
  • Wszystkie prace powinny być dokonane na zgaszonym silniku.
Wymiana: paska wielorowkowego – Ford Fiesta JA8. Użyj następującej procedury:
  1. Krok 1
    Wymiana Pasek klinowy wielorowkowy Ford Fiesta Mk6 1.25 2008 - darmowe instrukcje PDF i wideo
    Odkryj maskę silnika.
  2. Krok 2
    Jak wymienić Pasek klinowy wielorowkowy FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi 2009 - instrukcje krok po kroku i filmiki instruktażowe
    Skorzystaj z osłony chroniącej zderzak w celu zapobiegnięcia uszkodzenia powłoki lakierniczej oraz plastikowych elementów samochodu.
  3. Krok 3
    2010 Ford Fiesta Mk6 wymiana Pasek klinowy wielorowkowy: darmowe instrukcje warsztatowe
    Podnieś samochód przy pomocy podnośnika lub umieść go nad stanowiskiem inspekcyjnym.
  4. Krok 4
    Samodzielna wymiana Pasek klinowy wielorowkowy w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi 2011
    Zdejmij mocowania niższej osłony miski olejowej. Skorzystaj z klucza typu Torx T30. Skorzystaj z klucza grzechotkowego.
  5. Krok 5
    Jak zdjąć i wymienić Pasek wielorowkowy Ford Fiesta Mk6 1.5 TDCi 2012 - łatwe w użyciu instrukcje online
    Zdejmij osłonę miski olejowej.
  6. Krok 6
    Jak wymienić Pasek klinowy wielorowkowy w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 LPG 2013: pobierz instrukcje PDF i instrukcje wideo
    Odciągnij koło pasowe napinacza paska klinowego. Skorzystaj z klucza oczkowego o numerze 15.
  7. Krok 7
    Jak trudno jest to zrobić samemu: wymień Pas wielorowkowy w Ford Fiesta Mk6 1.0 EcoBoost 2014 - pobierz ilustrowany przewodnik
    Wyjmij pasek klinowy.
  8. Krok 8
    Przywróć napinacz koła pasowego do jego pozycji początkowej.
    Wymiana: paska wielorowkowego – Ford Fiesta JA8. Profesjonaliści zalecają:
    Sprawdź stan napinacza koła pasowego oraz rolki zwrotnej. W razie potrzeby wymień je.
    Krok 9
    2015 Ford Fiesta Mk6 1.4 Pasek klinowy wielorowkowy instrukcja wymiany krok po kroku
    Załóż pasek klinowy.
    Wymiana: paska wielorowkowego – Ford Fiesta JA8. Eksperci z AUTODOC zalecają:
    Upewnij się, że pasek klinowy jest dobrze dopasowany do wszystkich kół pasowych.
  9. Krok 10
    Odciągnij koło pasowe napinacza paska klinowego. Skorzystaj z klucza oczkowego o numerze 15.
    Krok 11
    Ile czasu zajmuje wymiana: Pasek klinowy wielorowkowy w Ford Fiesta Mk6 1.25 2016 - pouczająca instrukcja w formacie PDF
    Dopasuj pasek klinowy do rolki napinającej.
Czy ta instrukcja obsługi była pomocna?
Proszę oceń tę instrukcję obsługi w skali od 1 do 5. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.
1 - użytkowników zagłosowało
Twój profil jest Twoim osobistym asystentem

Śledzi wydatki na auto, prowadzi książkę serwisową, harmonogram wymiany i zapisuje ulubione materiały, notatki i dokumenty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB!
Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) Pasek klinowy wielorowkowy wymienić zrób to sam - skanuj kod QR i ściągnij aplikację AUTODOC CLUB
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

  • - zeskanuj kod QR
  • - pobierz z App Store
  • - pobierz z Google Play
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) Pasek klinowy wielorowkowy wymiana we własnym zakresie - przewodnik online
Wskazówki i triki dotyczące FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8)
Zobacz więcej
  • Jak wymienić Pasek wielorowkowy FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi - triki do wymiany
    Samodzielna regeneracja zacisków hamulcowych | Wskazówki od AUTODOC
  • Wymień Pas wielorowkowy Ford Fiesta Mk6 1.25 - wskazówki do wymiany
    Co zrobić, gdy świeci się kontrolka poduszki powietrznej | Wskazówki od AUTODOC
  • Hacki obsługi - FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi Pasek wielorowkowy instrukcja wymiany
    4 przyczyny zapalenia się kontrolki CHECK ENGINE | Wskazówki od AUTODOC
  • Wymienić Pas wielorowkowy w Ford Fiesta Mk6 - darmowe porady wideo
    Jak myć samochód zimą | Wskazówki od AUTODOC