AUTODOC FORUM / Dyskusje na temat samochodów według ich marek / HYUNDAI / Problem z uruchomieniem samochodu występujący co jakiś czas

Wróć do tematów

Problem z uruchomieniem samochodu występujący co jakiś czas
HYUNDAI i30 (FD)

  • HYUNDAI i30 (FD) 1.4
    @user_1105918 Aug 15, 2022
    Członek
    Witam, od kilku miesięcy mam problem z Hyundaiem i30. Zaczęło się na początku maja, gdy po przejechaniu 300km autostradą zatrzymałem się na postój. Po zgaszeniu samochodu nie chciał on odpalić. Rozrusznik kręcił, silnik próbował zacząć pracować, ale nie wchodził na obroty tylko gasł. Po około 1,5h czekania samochód odpalił, pojechałem w dalszą trasę i nie miałem z nim żadnych problemów aż do drugiej połowy lipca. Wtedy ponownie, zgasiłem samochód, tym razem po przejechaniu 5-10 kilometrów i nie chciał odpalić. Odholowałem go do domu i następnego dnia zaczął odpalać. Jeździł jeden dzień i kolejnego dnia stracił moc. Przy ruszaniu ledwo się rozpędzał i pojawiał się migający check engine. Przez OBD odczytałem błędy P0300 i P0301. Wymieniłem czujnik położenia wału korbowego oraz wszystkie świece. Pomogło na mniej więcej półtora tygodnia. Przedwczoraj po około 50km gdy go zgasiłem, tak ponownie nie odpaliłem przez kolejne 5h. Wziąłem go na lawetę, a po godzinie drogi na lawecie, pod domem silnik odpalił. Czy ktoś ma pomysł w czym może leżeć problem? Aktualnie przez OBD nie ma do odczytania żadnych błędów i kompletnie nie wiadomo za co się wziąć przy próbie naprawy.
    Odpowiedz

    Rozpoczęty

    15.08.22

    Najnowsza odpowiedź

    15.08.22

    Odpowiedzi

    0

    Wyświetlenia

    269

Tylko zarejestrowane osoby mogą odpowiadać na tematy i posty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB:

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Autodoc CLUB app qr-code
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

Autodoc CLUB App icon