Ważne!
Procedura wymiany może być stosowana dla:
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 Ti, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.25, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.25, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 Ti, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 LPG, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.0, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.0 EcoBoost, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.0 EcoBoost, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 Ti, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.0, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 LPG, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 ST, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.0 Sport, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 ST200, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.5 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.5 TDCi, FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 Zobacz więcej

Kolejne kroki mogą się różnić w zależności od konstrukcji samochodu.

Jak wymienić przednim wahacz w FORD FIESTA JA8 [PORADNIK AUTODOC]

Jak wymienić wahacz przedni dolny w Ford Fiesta JA8 - poradnik naprawy
Wszystkie części, które można wymienić – Wahacz do Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) i innych modeli FORD
Jak wymienić Wahacz, zawieszenie koła w Ford Fiesta Mk6 1.25 – instrukcje krok po kroku prostej naprawy samochodu
Wahacz, zawieszenie koła
Jak wymienić Komplet wahaczy w Ford Fiesta Mk6 1.25 – instrukcje krok po kroku prostej naprawy samochodu
Komplet wahaczy
Narzędzia
Wymiana: wahacz przedni dolny – Ford Fiesta JA8. Potrzebne narzędzia:
Szczotka druciana
Sprej WD-40
Środek do czyszczenia hamulców
Smar na bazie miedzi
Klucz płasko-oczkowy o numerze 13
Nasadka o numerze 15
Klucz nasadowy do kół o numerze 19
Klucz grzechotkowy
Klucz dynamometryczny
Pokrętka
Płaskie dłuto
Młotek
Młotek gumowy
Podnośnik hydrauliczny do skrzyni biegów
Klin pod koło
Wymiana: wahacz przedni dolny – Ford Fiesta JA8. Eksperci z AUTODOC zalecają:
  • Procedura wymiany jest identyczna dla lewych i prawych dolnych wahaczy.
  • Ostrzeżenie! Zgaś silnik przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy – Ford Fiesta JA8.
Wymianę należy przeprowadzać w tej kolejności:
  1. Krok 1
    Wymiana Wahacz Ford Fiesta Mk6 1.25 2008 - darmowe instrukcje PDF i wideo
    Zabezpiecz koła klinami.
  2. Krok 2
    Jak wymienić Wahacz FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi 2009 - instrukcje krok po kroku i filmiki instruktażowe
    Poluzuj śruby mocujące koło. Skorzystaj z nasadki udarowe do kół #19.
  3. Krok 3
    2010 Ford Fiesta Mk6 wymiana Wahacz: darmowe instrukcje warsztatowe
    Podejmij przednią część samochodu i zafiksuj na podporach.
  4. Krok 4
    Samodzielna wymiana Wahacz w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi 2011
    Odkręć śruby koła.
    AUTODOC poleca:
    Ostrzeżenie! Aby uniknąć obrażeń, przytrzymaj koło podczas odkręcania śrub mocujących. Ford Fiesta JA8
  5. Krok 5
    Jak zdjąć i wymienić Wahacz (poprzeczny, podłużny, ukośny) Ford Fiesta Mk6 1.5 TDCi 2012 - łatwe w użyciu instrukcje online
    Ściągnij koło.
  6. Krok 6
    Jak wymienić Wahacz w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 LPG 2013: pobierz instrukcje PDF i instrukcje wideo
    Oczyść wszystkie łączenia wahacza. Użyj drucianej szczotki. Skorzystaj ze spreju WD-40.
    Wymiana: wahacz przedni dolny – Ford Fiesta JA8. Wskazówka:
    Po zastosowaniu spreju, zaczekaj kilka minut.
  7. Krok 7
    Jak trudno jest to zrobić samemu: wymień Wahacze w Ford Fiesta Mk6 1.0 EcoBoost 2014 - pobierz ilustrowany przewodnik
    Odkręć mocowanie przegubu kulowego od zwrotnicy. Skorzystaj z klucza oczkowego o numerze 13. Skorzystaj z nasadki o numerze #15. Skorzystaj z pokrętki.
  8. Krok 8
    2015 Ford Fiesta Mk6 1.4 Wahacz instrukcja wymiany krok po kroku
    Odkręć śrubę mocującą.
  9. Krok 9
    Ile czasu zajmuje wymiana: Wahacz w Ford Fiesta Mk6 1.25 2016 - pouczająca instrukcja w formacie PDF
    Odkręć mocowanie przedniego ramienia. Skorzystaj z nasadki o numerze #15. Skorzystaj z pokrętki.
  10. Krok 10
    FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi Wahacz (poprzeczny, podłużny, ukośny) wymiana: przewodniki online i samouczki wideo
    Odkręć tylne mocowanie łączące wahacz z ramą pomocniczą. Skorzystaj z nasadki o numerze #13. Skorzystaj z pokrętki.
  11. Krok 11
    Wymień samodzielnie Wahacz w Ford Fiesta Mk6 2018 1.250
    Wyciągnij tylne mocowanie wahacza.
  12. Krok 12
    Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 LPG 2019 Wahacz instrukcje warsztatowe samodzielnej wymiany
    Zwolnij mocowanie łączące przegub kulowy ze zwrotnicą. Użyj płaskiego dłuta z metalu roboczego. Użyj młotka.
  13. Krok 13
    Jak wymienić Wahacz w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 2020 - wskazówki i porady
    Rozłącz przegub kulowy ze zwrotnicy.
  14. Krok 14
    Zalecenia krok po kroku dotyczące samodzielnej wymiany Ford Fiesta Mk6 2021 1.4 LPG Wahacz
    Wyciągnij przednie mocowanie wahacza.
  15. Krok 15
    Wahacz w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi 2022 samodzielna wymiana - poradnik online
    Zdejmij dźwignię.
  16. Krok 16
    Wymiana Wahacz Ford Fiesta Mk6 1.25 2008 - darmowe instrukcje PDF i wideo
    Oczyść gniazda mocowania i gwint ramienia zawieszenia. Użyj drucianej szczotki. Skorzystaj ze spreju WD-40.
  17. Krok 17
    Jak wymienić Wahacz FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi 2009 - instrukcje krok po kroku i filmiki instruktażowe
    Zainstaluj nową dźwignię. Skorzystaj z gumowego młotka.
    Wymiana: wahacz przedni dolny – Ford Fiesta JA8. AUTODOC zaleca:
    Podczas instalowania stosuj tylko nowe bolce i nakrętki.Nie zaszkodź osłonę przegubu kulowego.
  18. Krok 18
    2010 Ford Fiesta Mk6 wymiana Wahacz: darmowe instrukcje warsztatowe
    Zamontuj mocowania wahacza.
  19. Krok 19
    Połącz przegub kulowy ze zwrotnicą.
    Krok 20
    Samodzielna wymiana Wahacz w FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi 2011
    Zabezpiecz wahacz. Użyj podnośnika hydraulicznego do skrzyni biegów.
Czy ta instrukcja obsługi była pomocna?
Proszę oceń tę instrukcję obsługi w skali od 1 do 5. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.
0 - użytkowników zagłosowało
Twój profil jest Twoim osobistym asystentem

Śledzi wydatki na auto, prowadzi książkę serwisową, harmonogram wymiany i zapisuje ulubione materiały, notatki i dokumenty

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB!
Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) Wahacz wymienić zrób to sam - skanuj kod QR i ściągnij aplikację AUTODOC CLUB
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

  • - zeskanuj kod QR
  • - pobierz z App Store
  • - pobierz z Google Play
FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) Wahacz wymiana we własnym zakresie - przewodnik online
Wskazówki i triki dotyczące FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8)
Zobacz więcej
  • Jak wymienić Wahacz (poprzeczny, podłużny, ukośny) FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.6 TDCi - triki do wymiany
    Jak usunąć rysy z samochodu? | Wskazówki od AUTODOC
  • Wymień Wahacze Ford Fiesta Mk6 1.25 - wskazówki do wymiany
    Sprawdzanie rozrusznika bez jego demontażu | Wskazówki od AUTODOC
  • Hacki obsługi - FORD Fiesta Mk6 Hatchback (JA8, JR8) 1.4 TDCi Wahacz poprzeczny instrukcja wymiany
    Jak naprawić uszkodzony gwint | Wskazówki od AUTODOC
  • Wymienić Wahacz dolny w Ford Fiesta Mk6 - darmowe porady wideo
    Rzeczy, których nigdy nie należy robić z automatyczną skrzynią biegów | Wskazówki od AUTODOC