Jak wymienić filtr kabinowy w samochodzie [PORADNIK AUTODOC]

Jak wymienić filtr kabinowy w samochodzie – poradnik naprawy
Narzędzia
Wymagane narzędzia:
Śrubokręt krzyżakowy
Klucz typu Torx
Bity typu Torx
To, czy samochód jest wyposażony w filtr przeciwpyłkowy, zależy od kilku czynników:
  • regionu, dla którego pojazd został zaprojektowany
  • wersji wyposażenia pojazdu
  • roku produkcji pojazdu
  1. 1.
    Wymiana Filtr powietrza kabinowy - darmowe instrukcje PDF i wideo
    Zlokalizuj element filtrujący
  2. 2.
    Jak wymienić Filtr klimatyzacji - instrukcje krok po kroku i filmiki instruktażowe
    Można go znaleźć na lub obok panelu pod przednią szybą
  3. 3.
    Wymiana Filtr przeciwpyłkowy: darmowe instrukcje warsztatowe
    W niektórych przypadkach istnieje specjalna pokrywa, która zapewnia łatwy dostęp do filtra
  4. 4.
    Wymień samodzielnie Filtr pyłkowy
    W innych przypadkach należy nieco podnieść górny panel
  5. 5.
    Dostęp do filtra można również uzyskać z kabiny pasażerskiej
    6.
    Jak zdjąć Filtr powietrza kabinowy - łatwe w użyciu instrukcje online
    Pod schowkiem
  6. 7.
    Jak wymienić Filtr kabinowy przeciwpyłkowy: pobierz instrukcje PDF i instrukcje wideo
    Za schowkiem
  7. 8.
    Jak trudno jest to zrobić samemu: wymień Filtr klimatyzacji - pobierz ilustrowany przewodnik
    Za panelem bocznym
  8. 9.
    Filtr powietrza kabinowy instrukcja wymiany krok po kroku
    Po stronie kierowcy, obok pedału gazu
  9. 10.
    Ile czasu zajmuje wymiana: Filtr klimatyzacji - pouczająca instrukcja w formacie PDF
    W tym ostatnim przypadku trzeba będzie wymontować pedał gazu i niektóre elementy plastikowe
    Uwaga!
    Niektóre pojazdy mogą być wyposażone w dwa filtry: na grube i drobne cząstki
Komentarze - 2
  • @user_2369972
    29.03.2024 18:58
    Członek
    nie można jasno napisać ,gdzie jest ten filtr do danego modelu ?
  • @user_2493372
    03.05.2024 20:52
    Członek
    Panowie! W gumy gracie. Chciałem się dowiedzieć o szczegóły krok po kroku - jak się wymienia filtr kabinowy (bo cuchnie) w Navarze D40. Na co szczególnie zwrócić uwagę, aby czegoś nie uszkodzić. A Wy traktujecie sprawę ogólnie, informując łaskawie gdzie mogą być filtry itd... Być może jest dalsza droga do uzyskania interesującej mnie aktualnie informacji, ale mnie osobiście włącza się w głowie czerwone światełko, gdy pokazują się kolejne żądania o zgodę na cośtam itd. Mam Navarę używaną dopiero 2 tygodnie, próbuję ją podszykować pod siebie. Myślałem, że w klubie sympatyków marki i doświadczonych speców cos się dowiem... A tak zostaje mi zakup poradnika ( po angielsku) i nabieranie praktyki na popełnianych błędach..... Pozdrawiam.
Czy ta instrukcja obsługi była pomocna?
Proszę oceń tę instrukcję obsługi w skali od 1 do 5. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.
1 - użytkowników zagłosowało
Twój profil jest Twoim osobistym asystentem

Śledzi wydatki na auto, prowadzi książkę serwisową, harmonogram wymiany i zapisuje ulubione materiały, notatki i dokumenty

Darmowe instrukcje „Zrób to sam”: Filtr powietrza kabinowy - wymiana

Zainstaluj aplikację AUTODOC CLUB!
Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie
Skanuj kod QR i ściągnij aplikację AUTODOC CLUB
Skanuj

Aby pobrać aplikację:

  • - zeskanuj kod QR
  • - pobierz z App Store
  • - pobierz z Google Play