Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w swoim samochodzie?

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w swoim samochodzie?
 7 prostych kroków 
 1. Regularnie czyść wnętrze swojego samochodu.
  Użyj odkurzacza, specjalnych środków i w razie potrzeby wilgotnych chusteczek i szczotek. Wytrzyj wszystkie powierzchnie wewnątrz samochodu. Przed użyciem jakiegokolwiek produktu sprawdź instrukcję jego stosowania. Po czyszczeniu przewietrz wnętrze i pozostaw je do wyschnięcia.

 2. Wyrzuć wszystkie śmieci z samochodu.
  Upewnij się, że nie ma żadnych śmieci pod siedzeniami, matami, fotelikiem dziecięcym, schowkiem samochodowym lub w bagażniku.

 3. Regularnie czyść popielniczkę.
  Utrzymuj popielniczkę w czystości, jeśli palisz wewnątrz samochodu: wyrzuć niedopałki papierosów i popiół, a następnie dokładnie przepłucz tackę. Niepalenie papierosów w ogóle wewnątrz samochodu byłoby najlepszym rozwiązaniem.

 4. Natychmiast wycieraj rozlane płyny.
  Użyj chłonnych ściereczek, chusteczek, gąbek lub ręczników papierowych. Wytrzyj powierzchnie delikatnie – nie trzyj ich na siłę. W razie potrzeby zastosuj specjalne środki. Po wytarciu rozlanego płynu należy koniecznie przewietrzyć wnętrze samochodu.

 5. Wymień filtr kabinowy na nowy w odpowiednim czasie.
  Średnia żywotność filtra kabinowego wynosi 10 000-15 000 km przebiegu.

 6. Wyczyść układ klimatyzacji.
  Możesz spróbować samodzielnie wyczyścić system klimatyzacji za pomocą specjalnych produktów, ale zalecamy kontakt ze specjalistami i skorzystanie z usługi dezynfekcji klimatyzacji środkiem antybakteryjnym.

 7. Używaj odświeżaczy powietrza.
  Wybierz rodzaj i zapach odświeżacza, który najbardziej Ci się podoba. Odświeżaczy należy używać dopiero po wyeliminowaniu źródła nieprzyjemnego zapachu, a nie próbować go w ten sposób zamaskować.
  Twój profil jest Twoim osobistym asystentem

  Śledzi wydatki na auto, prowadzi książkę serwisową, harmonogram wymiany i zapisuje ulubione materiały, notatki i dokumenty