Aby pobrać aplikację:
Śledzi wydatki na auto, prowadzi książkę serwisową, harmonogram wymiany i zapisuje ulubione materiały, notatki i dokumenty
Jakie są oznaki zatkanego filtra powietrza?
Gdy filtr powietrza jest zatkany, moc silnika jest znacznie zmniejszona. Zużycie paliwa jest wyraźnie zwiększone, czasami od 2 do 3 litrów na 100 kilometrów. Wydajność silnika jest pogorszona i trudno jest go odpalić. Zwiększone formowanie się osadu węglowego na świecach zapłonowych prowadzi do problemów z zapłonem, co negatywnie wpływa na pracę silnika. Czasami na desce rozdzielczej zapala się kontrolka „check engine”. Z rury wydechowej wydostaje się czarny dym. Podczas odpalania silnika wyraźnie czuć zapach benzyny we wnętrzu samochodu.
Czy mogę samodzielnie wymienić filtr powietrza?
W większości przypadków możesz z łatwością samodzielnie wymienić filtr powietrza. W tym celu potrzebny Ci będzie: śrubokręt o odpowiednim rozmiarze i kształcie, a także pistolet do przedmuchiwania, aby oczyścić obudowę filtra z pyłu. Poszczególne kroki dotyczące wymiany filtra powietrza dokładnie w Twoim modelu samochodu możesz znaleźć w filmikach instruktażowych od AUTODOC CLUB.
Jaki rodzaj filtra powietrza jest najlepszy dla mojego samochodu?
Wymiary filtra muszą idealnie odpowiadać specyfikacjom technicznych Twojego pojazdu. W przeciwnym razie zamontowanie części będzie niemożliwe lub ze względu na obecność szczelin część powietrza dostanie się bezpośrednio do silnika, omijając element filtrujący. Wybierz produkty pochodzące od dobrze znanych producentów. Do samochodów używanych do jazdy w zapylonych obszarach zalecany jest montaż filtrów z funkcją wstępnego oczyszczania powietrza. Do mocnych samochodów sportowych doskonałe są filtry wysokoprzepływowe.